Siatkarki grały na plaży o puchar prezesa PZPS [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Dwanaście par wzięło udział w I otwartym Podkarpackim Turnieju Siatkówki Plażowej kobiet Leśna Wola 2012 organizowanym przez nowy drugoligowy klub w Rzeszowie KS Developres.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

Zwycięstwo w turnieju przypadło parze Magdalena Szczytowicz i Agnieszka Pręgowska, które były najbardziej utytułowaną parą imprezy. W finale zmierzyły się one z duetem pochodzącym ze Śląska. Para Magdalena Olszówka - Barbara Adamska poprzedni sezon halowy spędziły w Silesii Volley, ale po nim postanowiły przenieść się do Rzeszowa i podczas turnieju w Leśniej Woli reprezentowały już barwy KS Developres.

Gospodynie twardo postawiły się wyżej notowanym rywalkom i spore grono kibiców mogło oglądać fascynujący mecz, w którym szala zwycięstwa przechylała się raz na jedną, raz na drugą stronę. Sporo było efektownych wymian, a żadna piłka nie spadała łatwo w piach. Panie do końca walczyły o każdy punkt.

Ostateczne rozstrzygnięcie zapadło dopiero w trzecim secie (wszystkie mecze turnieju grano jako jeden set do 21, a mecz o 3. miejsce i finał do dwóch wygranych partii do 15) i to w grze na przewagi. Większe doświadczenie pozwoliło parze Szczytowicz-Pręgowska wygrać 16:14 w tie-breaku oraz 2:1 w meczu i sięgnąć po tytuł.

Trzecią parą imprezy okazały się krakowianki, Agnieszka Radkowiak i Magdalena Rapacz, które w niemniej zaciętym pojedynku ograły inny krakowski duet Adrianna Szady i Anna Dziekan. Tutaj także o zwycięstwie decydowały dwie ostatnie piłki.

Triumfatorki oprócz okazałych pucharów odebrały także czek na 1 tys. zł. Druga para otrzymała 500 zł, a trzecia 300. Impreza odbywała się pod honorowym patronatem prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosława Przedpełskiego.