Londyn 2012. Reprezentantka Polski trenuje z kadrą... Hongkongu [FOTO]

- Mam wszystko, czego potrzeba i w spokoju przygotowuję się do startu - mówi najlepsza polska tenisistka stołowa Li Qian, która do startu na igrzyskach w Londynie przygotowuje się z reprezentacją Hongkongu.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLLi Qian bezpośrednie przygotowania do igrzysk rozpoczęła od... wolnego. Trener Zbigniew Nęcek dał jej tygodniowy urlop, który spędziła w rodzinnym Baoding w Chinach. - Już się nie mogłam doczekać spotkania z rodzicami, jedynie szkoda, że tak krótko - mówi zawodniczka Zamku Tarnobrzeg. Szkoleniowiec "Małej" dodaje, iż ten czas był niezbędny do nabrania sił, przed ostatnimi treningami przed IO w Londynie. Qian odpoczęła psychicznie, a przy okazji mogła się odpowiednio zaaklimatyzować przed zgrupowaniem w Hongkongu.

Tarnobrzeżanka przebywa w Hongkongu od tygodnia. Trenuje z czołówką światową i wspólnie przygotowują się do występu w Londynie. - Jest tu o tyle dobrze, że mam styczność z zawodniczkami grającymi praktycznie każdym stylem. Może jedynie brakuje mi drugiej defensorki - relacjonuje Qian.

Jiang Hua Jun, Tie Yana, Yu Kwok See to aktualne brązowe medalistki mistrzostw świata, dlatego Qian i jej szkoleniowiec Zbigniew Nęcek nie mają powodów do narzekań. - Zdrowie dopisuje, atmosfera jest fajna, grupa zmotywowana, aż miło patrzeć, jak wszyscy harują - dodaje trener

Nastroje dodatkowo poprawił fakt, iż Li Qian przesunęła się na 15. miejsce w rankingu olimpijskim, co oznacza, że rozpocznie zmagania singlowe od trzeciej rundy. Zawdzięcza to awansowi do ćwierćfinału w ostatnich zawodach World Tour. - Muszę przyznać, że bardzo nas ucieszyła ta wiadomość. Oczywiście o konkretnych założeniach wynikowych w Londynie będziemy mogli porozmawiać dopiero, jak zobaczymy losowanie, ale im lepszy ranking, tym większe szanse - tłumaczy Zbigniew Nęcek.

Zupełnie odmiennie przygotowuje się do wyjazdu na igrzyska druga z tarnobrzeżanek Kinga Stefańska, która trenuje głównie na Śląsku. - Większy akcent położyliśmy na trening fizyczny, ale ostatnie szlify już będą w Tarnobrzegu od 19 lipca, gdy wróci do Polski "Mała". Później do drużynówki zostanie jeszcze około tygodnia w Londynie, ale tam treningi będą już raczej taktyczne i przygotowywanie Qian do meczów z konkretnymi zawodniczkami - tłumaczy kapitan KTS-u Tarnobrzeg.