Akcja kibiców na Facebooku: Stadion dla Resovii!

Kibice Resovii chcą nowego stadionu dla swojego klubu lub remontu obecnego. Rozpoczęli właśnie akcję na Facebooku.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL"Naszym celem jest wywarcie jak największej presji odnośnie zajęcia się problemem remontu, bądź budowy nowego stadionu dla CWKS 'Resovia'. Presję chcemy wywrzeć zarówno na Władzach Miasta Rzeszowa - od lat marginalizujących Najstarszy Polski Klub Sportowy, jakim jest CWKS 'Resovia', jak też na Władzach Województwa Podkarpackiego, Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz rzeszowskiej Policji." - czytamy na fanpage`u StadionDlaResovii (pisownia oryginalna).

Kibice piszą dalej: "Nie możemy dłużej ze spokojem przyglądać się powolnemu wyniszczaniu Naszego Klubu, przez te wszystkie podmioty, oraz na wspieraniu finansowym przez Miasto jedynie klubu ZKS "Stal". Najstarszy Klub Sportowy w Polsce, jakim bez wątpienia jest CWKS "Resovia", od 107 lat mocno wryty w przestrzeń zarówno miasta Rzeszowa, jak też województwa i całego Kraju, zasługuje na równe traktowanie z innymi podmiotami, jak też na nowy, spełniający wszystkie standardy nowoczesnych aren sportowych stadion!".

Akcja ruszyła w sobotę. Do tej pory ma ponad 300 fanów, ale liczba ta szybko rośnie. Autorzy zapowiadają też, że w najbliższym czasie ruszą z publikowaniem nowych informacji na temat akcji.

Jest też adres strony akcji www.stadiondlaresovii.pl, niestety jeszcze nieczynnej. "Strona wyłączona do czasu, aż zostaną zakończone działania mające na celu przygotowanie naszej akcji." - można przeczytać wchodząc na nią.

Niewiadomo więc jakie działania chcą przyjąć kibice, jak wywierać presję na wymienione instytucje. Wygląda na to, że na razie chcą zebrać jak największe poparcie dla swojej akcji.

Przypomnijmy, że już w marcu kibice Resovii wystosowali list do prezydenta Rzeszowa Tadeusz Ferenca, w którym zarzucali że ten faworyzuje Stal i robi jej prezent remontując stadion miejski, który użytkuje właśnie ten klub. - Oba kluby kocham tak samo - zapewniał prezydent.

W ostatnich dniach z kolei działacze Resovii zapowiedzieli, że będą się starać, by rozegrać na stadionie miejskim pięć spotkań rundy jesiennej w drugiej lidze działacze Resovii zapowiedzieli, że będą się starać, by rozegrać na stadionie miejskim pięć spotkań rundy jesiennej w drugiej lidze. Chodzi o spotkania "podwyższonego ryzyka", w tym derby Rzeszowa, których gospodarzem ma być Resovia.