Mistrzowie Polski z Sanoka sezon rozpoczną dwa dni wcześniej

Nie, jak zakładano 9-ego, a 7-ego września rozpocznie się sezon Polskiej Ligi Hokejowej. Broniący tytułu mistrza Polski hokeiści Ciarko PBS-u Bank Sanok rozgrywki zainaugurują wyjazdowym pojedynkiem z beniaminkiem HC GKS Katowice.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLW pierwszych dwóch miesiącach ligi sanoczanie zagrają trzy mecze więcej od rywali. To skutek gry w Pucharze Kontynentalnym podopiecznych Milana Stasza. Wspomniane spotkania z Zagłębiem Sosnowiec (pierwotnie 20.11), Nestą Toruń (23.11) i HC GKS Katowice (25.11) zaplanowano kolejno na 11-ego września, 25-ego września i 9-ego października. Ligę Ciarko PBS Bank Sanok rozpocznie natomiast 7-ego września. Wówczas zmierzy się w Katowicach z tamtejszym HC GKS-em.

Terminarz ligowy Polski Związek Hokeja na Lodzie przedstawił w dwóch wariantach. Ma to związek z sezonem kwalifikacji do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które w 2014 roku odbędą się w Soczi. Wspomniane warianty stworzone zostały na wypadek awansu reprezentacji Polski od turnieju, bądź jego braku. Początek kwalifikacji zaplanowano na 8-11 listopada w Kijowie.

Faza play-off rozpocznie się 2-ego marca. Zakończenie sezonu przewidziano natomiast na 29 marca 2013 roku. Zgodnie z nowymi wytycznymi zarządu PZHL w najbliższych rozgrywkach nie będzie spotkań o 5. miejsce.

Zmiany będą również w Pucharze Polski. Spotkania ćwierćfinałowe rozegrane zostaną 16 i 18 listopada, a do rozstawionych drużyn: Ciarko PBS-u, Comarch Cracovii, Unii Oświęcim i JKH GKS-u Jastrzębie (zespoły te w ubiegłym sezonie grały w półfinale PP) przydzielone w drodze losowania zostaną pozostałe ekipy z ligi. Finały zaplanowano na 28-29 grudnia.