Sport.pl

Mistrzowie Polski z Sanoka sezon rozpoczną w Katowicach

Z beniaminkiem HC GKS Katowice ligową rywalizację rozpoczną hokeiści Ciarko PBS-u Bank Sanok. Pierwszy mecz sezonu 2012/13 zaplanowano na 9 września.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLW porównaniu z ubiegłym sezonem spotkania Polskiej Ligi Hokejowej rozgrywane będą tylko w piątki i niedzielę. O wycofaniu z kalendarza rozgrywek trzeciego dnia - wtorku zadecydowano w poprzedni czwartek na pierwszym posiedzeniu nowego zarządu PZHL.

Na spotkaniu ustalono również limit obcokrajowców. I tak w najbliższym sezonie może występować ich sześciu. Zagraniczny bramkarz będzie liczony jako zawodnik z pola. Kontrowersje w tej sprawie budzi jednak co innego. Mianowicie do wyjaśnienia pozostała kwestia zawodników, którzy starają się o polskie obywatelstwo. Według ustaleń nowego zarządu będą oni liczeni jako obcokrajowcy.

W kadrze Ciarko PBS-u jest obecnie trzech hokeistów, którzy złożyli już dokumenty po polski paszport. To Zoltan Kubat, Roman Gurican i nowy nabytek sanoczan Miroslav Zatko. Na 9 lipca przewidziano w Bytomiu spotkanie prezesów klubów PLH w tej sprawie.

Ekipa z Sanoka pod koniec listopada zadebiutuje w europejskich rozgrywkach Continental Cup. W półfinale podopieczni Milana Stasa w grupie E zmierzą się z norweskim zespołem Stavenger Oiler i białoruskim Metallurgiem Żłobin oraz z wygranym grupy C (Vassan Sport - Finlandia, Metalurg Liepajas - Łotwa, Miskolc Polar Bears - Węgry, Beibarys Atyrau - Kazachstan). Spotkania zaplanowano na 23-25 listopada. Do finału w Doniecku awansują zwycięzcy grup E i D.

Więcej o: