Stalówka zainaugurowała treningi. Piątkowski odchodzi do Siarki

31 zawodników pojawiło się na pierwszym po przerwie urlopowej treningu drugoligowej Stali Stalowa Wola. Wśród nich było kilku nowych piłkarzy, którym przez kilka najbliższych dni przyglądał się będzie trener Mirosław Kalita.

Więcej o piłce nożnej na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLNa poniedziałkowych zajęciach pojawili się Maciej Kiełb (Dalin Myślenice), Jakub Żubrowski (ME Korona Kielce), Michał Bereś (Izolator Boguchwła), Zbigniew Dąbek (Poprad Muszyna), Oskar Fryc (Kolbuszowianka Kolbuszów), Jarosław Dziadura, bramkarz Arkadiusz Janas (obaj SMS Kraków) oraz Damian Juda i Daniel Furtak (obaj Kantor Turbia). Ponadto byli też wychowankowie Stali, którzy w poprzednim sezonie grali na wypożyczeniu w niższych ligach. Mowa tutaj o Piotrze Gilarze, Adrianie Chamerze, Damianie Paprockim, Rafale Turczynie i Przemysławie Bednarzu.

W kręgu zainteresowań Stali są jeszcze Damian Łanucha, Sylwester Sikorski (Partyzant Targowiska), Jakub Kapsa (ME Lech Poznań) oraz Mateusz Kantor (Kolejarz Stróże), który przymierzany jest w miejsce skrzydłowego Jarosława Piątkowskiego. Wiadomo już, że popularny "Piątek" wstępnie dogadał się z Siarką Tarnobrzeg. Nie wykluczone, że zespół opuści również lewy pomocnik Krystian Getinger. Nim, jak sam mówi, interesuje się jeden z pierwszoligowców. - Przed sezonem chciałbym pozyskać lewego obrońcę, defensywnego pomocnika, środkowego pomocnika oraz z racji tego, że nie wiadomo czy nie odejdzie Getinger, dwóch skrzydłowych - tłumaczy szkoleniowiec Stalówki Mirosław Kalita.

We wtorek zawodnicy przejdą testy wydolnościowe. W kolejnych dniach trenować będą dwa razy dziennie. Pierwszy sparing stalowowolski zespół rozegra 7 lipca z Siarką.