Stalówka rozpoczyna przygotowania do sezonu. Pierwsze testy Kality

Kilku nowych zawodników ma pojawić się na poniedziałkowych, pierwszych po urlopach zajęciach drugoligowej Stali Stalowa Wola. Trening zaplanowano na godz. 17.

Więcej o piłce nożnej na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLPrzyjazd na pierwsze zajęcia zespołu Mirosława Kality potwierdzili: Damian Łanucha (Partyzant Targowiska), Zbigniew Dąbek (Poprad Muszyna), Oskar Fryc (Kolbuszowianka Kolbuszowa), Piotr Fulara (Omega Stary Zamość), Łukasz Kosiba (Błękitni Ropczyce) oraz Damian Juda (Kantor Turbia). Będą też wychowankowie: Piotr Gilar (wypożyczony ostatnio do Limblachu Zaczernie) oraz Adrian Chamera (Wisła Sandomierz). - Zobaczymy jak będą się prezentować. Na pewno nie podejmiemy decyzji w ciągu kilku dni. Chcę tych zawodników zobaczyć zarówno w treningu jak i podczas sparingów - mówi trener Stalówki, który interesuje się również bramkarzami Danielem Bombą (Poprad Muszyna), Danielem Szczepankiewiczem (Sokół Kleczew) i pomocnikami: Robertem Raczkiewiczem (Tomasovia Tomaszów Lubelski), Mateuszem Kantorem (Kolejarz Stróże) oraz Jakubem Kapsą (ME Lech Poznań).

Wiadomo już, że na poniedziałkowych zajęciach nie zobaczymy golkipera Tomasza Wietechy. Bramkarzowi Stali Sandeco Rzeszów końcem czerwca kończyła się umowa i działacze Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stali Stalowa Wola mieli nadzieję, że uda im się przekonać "Balona" do powrotu do swojego macierzystego zespołu. Wietecha, jak zaznacza, dostał lepszą ofertę od rzeszowskiej drużyny, która dodatkowo zobowiązała się oddać mu zaległe pieniądze. Wybrał więc Stal Sandeco. - Szkoda, że Tomek nie zdecydował się na naszą drużynę. Jego decyzja nie komplikuje nam jednak sytuacji. W tym wypadku Bartek Dydo zostanie na przyszły sezon - dodaje Kalita.

W gronie zawodników, którzy mieliby opuścić Stalówkę przez zbliżającym się sezonem wymienia się m.in. skrzydłowych: Krystiana Getingera i Jarosława Piątkowskiego. Pierwszym z nich interesuje się ponoć pierwszoligowiec. Piątkowskiego natomiast kusi tarnobrzeska Siarka.