Mini Euro 2012 w Rzeszowie. Od dziś, do końca maja

Ponad pół tysiąca dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów weźmie udział w rozpoczynających się dziś II Mistrzostwach Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Rzeszowie. W tym roku impreza odbędzie się pod nazwą Mini Euro 2012.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PLOrganizatorem cyklu turniejów jest klub CWKS Resovia, a wszystkie mecze będzie się odbywać na terenie stadionu, na którym swoje mecze ligowe rozgrywają resoviacy. Młodych piłkarzy "gościć będzie" sztuczna murawa, która podzielona zostanie na cztery mniejsze boiska.

Jako pierwsi w poniedziałek do rywalizacji przystąpią chłopcy z klas od 1-3 ze szkół podstawowych, we wtorek walczyć będą pierwszoklasiście z gimnazjów, a w kolejnych dniach 4 klasy SP, 2 klasy gimnazjum i 5 klasy SP. Rywalizacja zostanie wznowiona po weekendzie turniejem trzech klasy gimnazjum. Turnieje chłopców zakończy we wtorek, 29 maja rywalizacja szóstych klas szkół podstawowych. Dzień później do walki przystąpią dziewczęta. W pierwszy dzień z gimnazjów, w drugi ze szkół podstawowych. - Spodziewamy się około dziesięciu szkół każdego dnia - mówi Piotr Szura z działu marketingu CWKS Resovii.

W każdej kategorii wiekowej reprezentacje otrzymają dyplomy i puchary, a wyniki każdej z grup zostaną na końcu zliczone w jedną całość. Trzy szkoły, które uzyskają najwięcej punktów otrzymają bony na sprzęt sportowy o wartości 800, 500 i 300 zł. Dodatkowo w każdej kategorii wiekowej przyznane zostaną trzy nagrody indywidualne, dla najlepszego strzelca, bramkarza i zawodnika.

Początek każdego z turniejów o godz. 9. W poniedziałek nastąpi tez uroczyste otwarcie imprezy, nad którą patronat objął prezydent miasta Rzeszowa.

Sponsorami turniejów są m.in. oficjalni partnerzy EURO 2012, firmy KIA i Castrol, dlatego też uczestnicy Mini Euro będą też mogli liczyć na dodatkowe atrakcje związane z mistrzostwami Europy, które odbędą się w Polsce i na Ukrainie.