II liga. Puszcza Niepołomice sprawdzi Stalówkę

W 33. kolejce drugoligowi piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzą się na wyjeździe z piątą w tabeli Puszczą Niepołomice. Dla niektórych zawodników mecz ten może być ostatnim w barwach stalowowolskiego zespołu.

Więcej rzeszowskiej piłce nożnej na RZESZOW.SPORT.PLO tym, że trener Mirosław Kalita ma już listę piłkarzy, z którymi będzie się chciał rozstać po sezonie wiadomo od dawna. O nazwiskach na razie się nie mówi, bo jak podkreśla szkoleniowiec, pierwsi o decyzjach dowiedzą się piłkarze w szatni. Nie wykluczone jednak, że z drużyną pożegna się kilku zawodników, którzy zawiedli nie tylko trenera, ale również działaczy Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stali Stalowa Wola.

W zmianie decyzje nie pomogą już chyba nawet dwa ostatnie spotkania sezonu z Puszczą Niepołomice i Pelikanem Łowicz. Czarę goryczy przelała bowiem porażka w prestiżowym meczu z Resovią (0:2), która pokazała kompletną bezradność stalowowolskiej ekipy. - Muszę przeprosić kibiców za naszą nieporadną grę. Byliśmy kompletnie rozrzuceni po całym boisku i z taktycznego punktu widzenia po między poszczególnymi formacjami była przepaść. Każdy więc musi zrobić sobie własny rachunek sumienia za ten mecz - mówi kapitan Stalówki Daniel Radawiec.

Nie da się ukryć, że Stal ostatnio zawodzi. W pięciu ostatnich spotkaniach drużyna zdobyła zaledwie cztery oczka i straciła szansę na zakończenie rozgrywek w pierwszej piątce. Teraz podopiecznych Kality czeka kolejna ciężka przeprawa w Niepołomicach z przeciwnikiem, który w dalszym ciągu ma szanse na podium w tym sezonie. - W tej lidze nie ma łatwych przeciwników. Puszcza to kolejna krakowska drużyna i każdy kto tam przyjeżdża ma ciężko - nie ukrywa Radawiec.

Gdzie zatem szukać pozytywów? Być może w tym, że wiosną Stal lepiej spisuje się na wyjazdach niż przed własną publicznością.

Mecz z Puszczą rozpocznie się w sobotę o godz. 17.

Pozostałe pary 33. kolejki:

Resovia - Jeziorak Iława, Stomil Olsztyn - Stal Sandeco Rzeszów, Okocimski Brzesko - Wisła Puławy, Wigry Suwałki - Garbarnia Kraków, Pelikan Łowicz - Znicz Pruszków, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Pogoń Siedlce 0:3 (w). Pauza: Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Motor Lublin.

Więcej o: