EURO 2012. Piłeczka antystresowa dla kibica. Przyda się na granicy

Co będzie oficjalnym gadżetem Przemyśla w czasie Euro 2012 ? Piłeczki antystresowe. Pomogą kibicom rozładować stres w czasie czekania na przekroczenia granicy i emocje w czasie meczów.
Choć w Przemyślu nie odbędzie się żaden mecz w czasie Euro 2012 , ale przez miasto mogą przejeżdżać turyści wybierający się na mecze na Ukrainie. Miasto chce zaprezentować się od jak najlepszej strony, przygotowało kampanię promocyjną i reklamową.

Kibicom i turystom będą pomagać wolontariusze ubrani w stroje narodowe. Na ich koszulkach, czapkach i torbach umieszczone zostało hasło "Przemyśl - Become a Fan!". To hasło znajduje się również na 170 flagach różnej wielkości rozwieszonych na przemyskich masztach, latarniach i drogach dojazdowych.

Hasło zostało wymyślone w krakowskiej agencji papajastudio. - Wymyśliliśmy również gadżety, które będą rozdawane turystom i kibicom. Myśleliśmy o wodzie mineralnej, wygrała jednak piłeczka, która ma odstresowywać kibiców. - mówi Justyna Słysz z agencji.

Piłeczki są biało- czarne z czerwonym napisem "Przemyśl- Become a Fan" i miękkie. - Piłeczki rozdawane będą kibicom poddawanym obowiązkowej kontroli celnej na odrestaurowanym Dworcu kolejowym. Piłeczki antystresowe rozładują zatem nie tylko czas oczekiwania na przekroczenie granicy, ale także emocje kibiców. Piłeczki antystresowe będą także sprzedawane w punktach informacji turystycznej w mieście. - dodaje Joanna Słysz.

Dla turystów i kibiców przygotowano także ponad 60 tys. folderów informacyjno-promocyjne przygotowanych w języku polskim i angielskim. Będą one rozdawane w specjalnych punktach informacyjnych w mieście, na lotnisku w Jasionce, przy granicy oraz w lokalnych restauracjach, pubach i miejscach noclegowych.

Miesiąc przed Euro ruszyła także dwujęzyczna strona internetowa: www.2012.przemysl.pl, dedykowana kibicom a na oficjalnym profilu miasta Przemyśl na Facebooku publikowane są wszystkie aktualności dotyczące przygotowań.