Stal Sandeco remisuje z liderem. Zabrakło dwóch minut

Drugoligowi piłkarze Stali Sandeco Rzeszów zremisowali 1:1 z liderem Okocimskim Brzesko. Podopiecznym Ryszarda Kuźmy do sprawienia niespodzianki i ogrania po raz pierwszy w tym sezonie ?piwoszy? zabrakło zaledwie dwóch minut.

Więcej o rzeszowskiej piłce nożnej na RZESZOW.SPORT.PL

Środowe spotkanie w Boguchwale znakomicie ułożyło się dla Stali Sandeco Rzeszów. Podopieczni Ryszarda Kuźmy już w 6. minucie objęli prowadzenie, a gola dla biało-niebieskich zdobył... obrońca "piwoszy" Rafał Cegliński. Zawodnik gości niefortunnie skierował piłkę do bramki Okocimskiego po wrzutce w pole karne z rzutu wolnego Piotra Klepczarka.

Odpowiedź zespołu Krzysztofa Łętochy była natychmiastowa. Niespełna osiem minut później golkipera Stali Sandeco Tomasza Wietechę sprawdził Michał Oświęcimka. Popularny "Balon" nie dał się jednak zaskoczyć i przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

W 18. minucie powinno być 2:0 dla stalowców. Powinno, ale Andreja Prokić w sytuacji 3 na 1 niecelnie podał do kolegi z drużyny i było o akcji. Serbski napastnik nie popisał się również w końcówce pierwszej połowy, kiedy po idealnym podaniu Michała Lisańczuka przegrał pojedynek sam na sam z Aleksandrem Koziołem.

Swój wyczyn z końcówki pierwszej połowy Prokić skopiował w 64. minucie. Wówczas po raz trzeci nie zdołał pokonać golkipera "piwoszy" i w dalszym ciągu na stadionie w Boguchwale biało-niebiescy mieli jedną bramkę zaliczki.

Niewykorzystana sytuacja mogła zemścić się już cztery minuty później, ale w ostatniej chwili obrońca Stali Sandeco Sebastian Przybyszewski zablokował w polu karnym strzał Wojciecha Wojcieszyńskiego. Za chwilę groźnie główkował jeszcze Paweł Smółka lecz Wietecha spisał się bez zarzutu.

Szczęście do gości uśmiechnęło się jednak w końcówce. Po kontrze wyrównał Wojcieszyński i po raz kolejny stalowcy stracili cenne punkty w ostatnich minutach.