Druga porażka Resovii tej wiosny. Tym razem w Suwałkach [FOTO]

W rozegranym zaległym spotkaniu 24. kolejki drugoligowa Resovia przegrała na wyjeździe z Wigrami Suwałki 0:2. Katem ?pasiaków? okazał się Grażvydas Mikulenas - strzelec dwóch goli dla gospodarzy.

Więcej o rzeszowskiej piłce nożnej na RZESZOW.SPORT.PL

- Niestety nie udało się wygrać. Przez całe spotkanie piłkarsko byliśmy lepsi. Nie zawsze jednak, jak widać, umiejętności i gra wygrywają. Liczy się natomiast to kto strzela bramki. Drużyna Wigier strzeliła ich dwie i jedziemy z niczym do domu - powiedział po meczu bramkarz Resovii Marcin Pietryka, którego dwukrotnie w pierwszej połowie pokonał litewski napastnik Grażvydas Mikulenas.

Pierwszy gol padł w 18. minucie kiedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego doświadczony napastnik Wigier otworzył wynik meczu. Siedem minut później ten sam zawodnik celną główką podwyższył na 2:0. - Przy pierwszej bramce piłka odbiła mu się gdzie od ramienia czy barku. Nawet nie potrafię określić czym strzelił - tłumaczy Pietryka i dodaje. - Nie upilnowaliśmy tego zawodnika. Dostaliśmy dwie bramki i ciężko było się podnieść. W drugiej połowie drużyna Wigier nie wychodziła z połówki, ale niestety nie chciało nic wpaść.

Rzeszowski zespół do końca spotkania próbował odrobić straty. Od 68. minuty miał ułatwione zadanie, ponieważ za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał obrońca Wigier Paweł Pianka. Grając z przewagą jednego zawodnika podopiecznym Jałochy nie udało się jednak odmienić losów meczu i Resovia zanotowała drugą tej wiosny porażkę.