II liga. Resovia przełamała krakowską niemoc. 3:2 z Garbarnią

Drugoligowi piłkarze Resovii pokonali w Krakowie miejscową Garbarnię 3:2 i zdobyli cenne trzy punkty. Tym samym resoviacy wygrali pierwszy mecz w tym sezonie z zespołami z okręgu krakowskiego.

Więcej o rzeszowskiej piłce nożnej na RZESZOW.SPORT.PL

Resovii wybitnie w tym sezonie nie leżała krakowska piłka. Rzeszowianie do tej pory głównie przegrywali z przeciwnikami z tego regionu, ale każda seria kiedyś się kończy. Ta skończyła się w sobotę.

Podopieczni Marcina Jałochy rozpoczęli znakomicie, bo już w 11. minucie objęli prowadzenie. Po ładnej akcji Andreja Nykanowicza i Tomasza Ciećki Sebastian Hajduk z około 11 metrów pokonał bramkarza miejscowych. Kilka minut później mogło być 2:0, ale Michał Ogrodnik przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem Garbarni.

Przyjezdni nie spuszczali z tonu, ale więcej bramek w tej połowie już nie padło. W końcówce jeszcze zerwali się miejscowi, ale im też brakowało szczęścia.

Po przerwie natomiast gospodarze postawili wszystko na jedną kartę. Ostro ruszyli do przodu i dopięli swego już 8 minut po wznowieniu gry. Po wrzutce Sebastian Leszczak wyrównał stan meczu.

Radość miejscowych nie trwała jednak długo. Już sześć minut później jeden z graczy Garbarni sfaulował w polu karnym Ogrodnika, a "jedenastkę" na gola pewnie zamienił Michał Chrabąszcz.

Krakowianie znowu musieli gonić i znowu ruszyli do przodu. Dostali jednak kolejną bramkę. Tym razem doskonałym strzałem z rzutu wolnego popisał się Dariusz Frankiewicz i było już 3:1.

Teraz szybko odpowiedzieli gracze Garbarni. Marcin Siedlarz uderzeniem głową znów dał kontakt miejscowym, ale na wyrównanie już zabrakło czasu.

Garbarnia Kraków2 (0)
Resovia3 (1)
Bramki: Leszczak (53.), Siedlarz (78.) - Hajduk (11.), Chrabąszcz (59.), Frankiewicz (75.)

Garbarnia: Żylski - Stokłosa, Haxhijaj, Pluta Ż, Byrski - Barabasz (62. Koziel), Siedlarz, Sepioł, Chodźko (62. Fedoruk) - Praciak, Leszczak.

Resovia: Pietryka - Chrabąszcz Ż, Domoń, Bogacz, Sulkowski - Ogrodnik (79. Szkolnik), Frankiewicz, Nykanowicz, Kwiek (67. Brągiel) - Hajduk Ż, Ciećko (82. Juszkiewicz).