TBL. Wygrana Siarki Jezioro na koniec sezonu. Karnowski show

W ostatnim meczu II etapu Tauron Basket Ligi koszykarze Siarki Jezioro Tarnobrzeg pokonali na wyjeździe AZS Politechnikę Warszawską 92:81. Bohaterem spotkania był środkowy gości Przemysław Karnowski - zdobywca 35 punktów.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

18-latek w sobotnim pojedynku zagrał na niesamowitej skuteczności. Karnowski trafił 17 z 19 oddanych rzutów (89 procent), w dodatku miał 6 zbiórek. To niewątpliwie najlepszy wynik w tym sezonie niezwykle utalentowanego centra, który po zakończeniu rozgrywek ma zamiar spróbować swoich sił w lidze uniwersyteckiej za oceanem. - Powiem szczerze, że nie bałem się tak Karnowskiego jak innych zawodników. Byliśmy skupieni na graczach amerykańskich a skarcił nas Przemek. Chcieliśmy doprowadzić do sytuacji, gdzie Karnowski i Marek Piechowicz zeszliby za faule, aby utrudnić Siarce rotację przy wąskiej kadrze. Niestety nie udało się. Goście wykorzystali nasze słabości i wygrali - podsumował mecz trener AZS-u Politechniki Arkadiusz Miłoszewski.

Tarnobrzeżanie grając w Warszawie zaledwie siedmioma zawodnikami po pierwszej kwarcie prowadzili dziesięcioma punktami (27:17). Duża w tym zasługa szczególnie wspomnianego Karnowskiego, który w tym okresie gry zapisał na swoim koncie 10 punktów, 4 zbiórki i 2 bloki.

Przewaga ta zniwelowana została w drugiej odsłonie, gdy parkiet opuścili rozgrywający Josh Miller i młody środkowy "jeziorowców". Brak kluczowych zawodników szybko wykorzystali miejscowi, którzy za sprawą młodego Cypriana Zięby w 16. minucie objęli jednopunktowe prowadzenie (32:31). Widząc niemoc swoich zawodników trener przyjezdnych Dariusz Szczubiał wrócił do ustawienia z Karnowskim. W dodatku Siarka Jezioro zastosowała grę strefą, co przełożyło się na wynik w drugiej połowie.

Wygrana dziesięcioma oczkami trzecia odsłona meczu pozwoliła "jeziorowcom" w pełni kontrolować sytuację. W 34. minucie goście prowadzili 79:67, by ostatecznie wygrać 92:81. - Udało się zwyciężyć dwa z trzech ostatnich spotkań i dzięki temu utrzymaliśmy dziesiątą lokatę w tabeli. Zwycięstwo na pewno cieszy - powiedział po meczu najlepszy zawodnik Siarki Jezioro, Karnowski.