TBL. Porażka Siarki Jezioro Tarnobrzeg we Wrocławiu

W przed ostatniej kolejce II etapu Tauron Basket Ligi koszykarze Siarki Jezioro Tarnobrzeg ulegli we Wrocławiu miejscowemu Śląskowi 80:90.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

- Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu tragiczna. W drugiej mój zespół doszedł już do siebie po długiej podróży. Cieszę się, że trochę napędziliśmy Śląskowi stracha, ale tym razem nie udało się odrobić ponad dwudziestu punktów straty. Gratuluję Śląskowi, który w przekroju całego meczu był lepszym zespołem - powiedział po meczu trener tarnobrzeskiej drużyny Dariusz Szczubiał.

Ze słowami szkoleniowca "jeziorowców" trzeba się zgodzić. W pierwszej połowie przyjezdni zagrali słabo przede wszystkim w obronie, dowodem czego była strata aż 56 oczek. Siarka Jezioro zdobyła z kolei tylko 31 punktów i wydawało się, że jest po meczu.

Na drugą połowę wrocławianie wyszli lekko zdekoncentrowani i stracili aż 14 punktów z rzędu! Niemoc strzelecką przełamał dopiero po pięciu minutach najskuteczniejszy w ekipie Śląska Paul Graham. Skrzydłowego gospodarzy wpierał Aleksandar Mladenović i to głównie dzięki tej dwójce podopieczni Miodraga Rajkovicia po 30 minutach prowadzili 74:57.

W ostatniej kwarcie do gry w ekipie przyjezdnych włączył się Wendell Miller, po którego celnym rzucie z półdystansu na niespełna dwie minuty przed końcem tarnobrzeżanie przegrywali tylko 77:82. To jednak wszystko na co stać było tego dnia drużynę Szczubiała. W końcówce meczu zwycięstwa Śląskowi nie pozwolili odebrać wspomniani wcześniej Graham i Mladenović i wrocławianie przypieczętowali awans do play-off TBL.