TBL. Osłabiona Siarka Jezioro wygrywa z ousiderem ligi

Koszykarze Siarki Jezioro Tarnobrzeg po raz czwarty w tym sezonie pokonał beniaminka Tauron Basket Ligi ŁKS Łódź. W Wielką Sobotę zespół Dariusza Szczubiała mimo problemów kadrowych wygrał w Łodzi 89:82.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

- Obawialiśmy się trochę tego spotkania. Dwa dni temu w meczu z Polpharmą straciliśmy dwóch zawodników, więc były problemy z rotacją. Na szczęście, przy słabej skuteczności gospodarzy w rzutach z dystansu, strefa dała nam możliwość zachowania sił i dogrania do końca tego spotkania - podsumował wygraną na konferencji prasowej trener gości Dariusz Szczubiał, którego podopieczni po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą dwunastu punktów (26:14).

Wypracowaną w pierwszych dziesięciu minutach przewagę tarnobrzeżanie roztrwonili tuż po przerwie. Dobra gra na obwodzie Jarosława Zyskowskiego i Bartłomieja Szczepaniaka oraz skuteczne rzuty podkoszowych Krzysztofa Sulimy i Jakuba Dłuskiego sprawiły, że ŁKS w pewnym momencie przegrywał jedynie 50:52. To jednak wszystko na co stać było ekipę beniaminka w tym spotkaniu. Dwie z rzędu straty "łkaesiaków" spowodowały, że rywale szybko odskoczyli na siedem oczek i nie oddali już prowadzenia do końca pojedynku. - Zagraliśmy dzisiaj bardzo słaby mecz. Moi gracze w pierwszej połowie poruszali się na boisku jakby wstali prosto. nie wiem skąd. Dopiero fragmenty trzeciej kwarty i może czwartej, kiedy młodzi gracze byli na boisku, wtedy gra trochę się ożywiła, ale wiadomo, że wtedy wynik był już praktycznie zamknięty - stwierdził trener ŁKS-u Piotr Zych.

W drużynie Siarki Jezioro na wyróżnienie zasłużył szczególnie Dariusz Wyka. Silny skrzydłowy zdobył w tym meczu 17 oczek, co jest jego najlepszym osiągnięciem punktowym w tym sezonie. Wyka rzucał z 58 procentową skutecznością (7/12), w tym dwukrotnie trafił zza linii 6.75.