TBL. Nieudane zakończenie sezonu Siarki we własnej hali

Porażką 90:100 z Polpharmą Starogard Gdański pożegnali się w koszykarze Siarki Jezioro Tarnobrzeg z własnymi kibicami. - Jest nam bardzo przykro - powiedział po meczu trener gospodarzy Dariusz Szczubiał.

Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL

Kluczowa okazała się druga kwarta. Nią miejscowi rozpoczęli od dwupunktowego prowadzenia (22:20), a zakończyli przegrywając 44:55. Wszystko za sprawą obrony strefowej gości, z którą nie mogli poradzić sobie "jeziorowcy". Po pięciu minutach, dzięki skutecznej grze przede wszystkim Brandona Hazzarda Polpharma odskoczyła na dziesięć oczek (28:38). Kiedy ten sam zawodnik na dwie minuty przed końcem trafił kolejną, piątą już "trójkę" w tym spotkaniu na tablicy widniał wynik 47:34.

Po zmianie stron wynik już nie uległ zmianie. Mecz praktycznie toczył się kosza za kosz, ale zmęczeni sezonem gospodarze nie byli w stanie włączyć "piątego biegu" i pokusić się o zwycięstwo. Dodatkowo w ekipie z Tarnobrzega kontuzji doznali kolejni dwaj zawodnicy - Wojciech Barycz i Michał Rabka. - Jest nam bardzo przykro, że nie zakończyliśmy zwycięstwem ostatniego meczu w Tarnobrzegu. Widać, że zawodnicy z obwodu nie wytrzymali drugiej fazy rozgrywek. Wymęczyły nas też długie podróże. Teraz doszły dwie kolejne kontuzje i trzy ostatnie potyczki będą jeszcze trudniejsze - podsumował przegrany przez Siarkę Jezioro mecz (90:100) szkoleniowiec.

Czwartkowa porażka miała podwójne znaczenie. "Jeziorowcy" nie tylko w słabym tylu pożegnali się z własnymi kibicami, ale również stracili dziesiątą pozycję w tabeli, właśnie na rzecz Polpharmy. W rywalizacji oby drużyn jest remis 2:2, ale dzięki ostatniej wygranej gości różnicą większą niż dziewięć oczek to zespół Wojciecha Kamińskiego wskoczył na dziesiątą lokatę. - Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. W ostatnich dniach mobilizujemy się mocniej na każde spotkanie. Cieszymy się, ze takie rozmiary wygranej dają nam przewagę nad Siarką w tabeli - zakończył skrzydłowy gości Daniel Wall.