Tauron Stal Mielec powalczy o medale mistrzostw Polski

Szczypiorniści Tauron Stali Mielec w trzecim meczu ćwierćfinałowym pokonali we własnej hali Azoty Puławy 25:23. Dzięki wygranej mielczanie po raz drugi z rzędu awansowali do najlepszej czwórki drużyn PGNiG Superligi.
Mielczanie w trzecim starciu z Azotami prowadzili niemal od początku do samego końca. Emocji jednak nie brakowało, bo goście raz za razem próbowali zniwelować straty. Na szczęście im się nie udało i podopieczni Ryszarda Skutnika mogli cieszyć się z dużego sukcesu.

W półfinale mielczanie zagrają z Vive Targami Kielce. Faworytem są oczywiście rywale, najlepsza drużyna w kraju w ostatnich latach. W drugiej parze walczyć będą Wisła Płock i MMTS Kwidzyn. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw.

Tauron Stal Mielec25 (11)
Azoty Puławy23 (9)
Tauron Stal: Wolański, Kiepulski - Wilk 1, Albin 2, Janyst 5, Sobut 1, Szpera 2, Babicz, Kubisztal 1, Gawęcki 1, Gliński 5, Chodara 7.

Azoty: Stęczniewski, Kolev - Bałwas 2, Płaczkowski 2, Tylutki, Zinchuk 3, Łyżwa 1, Kus 1, Witkowski, Przybylski 2, Afanasjev, Szyba 6, Masłowski 6, Gowin.

Stan rywalizacji do dwóch zwycięstw 2:1 dla Stali. Awans Tauron Stal.