Drugoligowcy wracają na boisko. Zobacz jak grali jesienią

Dwie porażki i remis zanotowały podkarpackie zespoły z trójką najbliższych rywali, z którymi zmierzą się na inaugurację piłkarskiej rundy wiosennej 2012. Czas zatem na rewanż.
Piłkarze siódmej w tabeli Resovii będą chcieli się zrehabilitować kibicom za jesienną porażkę z Pelikanem Łowicz. Grający wówczas pod wodzą Artura Łuczyka Resoviacy, mimo, że byli zespołem lepszym, nie zdołali zdobyć choćby punktu, przegrywając w Łowiczu 0:1. Warto dodać, że "pasiaków" w 6. minucie pogrążył obrońca Sebastian Przybyszewski czyli piłkarz, który wiosną będzie występował w barwach lokalnego rywala Resovii - Stali Sandeco Rzeszów.

Przybyszewski ma więc na koncie pierwszy sukces. Ograł rywala zza miedzy i przyczynił się do zwolnienia ówczesnego trenera resoviaków, którego zastąpił Marcin Jałocha.

Początek meczu w sobotę o godz. 13.

Niewątpliwie najtrudniejsze zadanie stoi przed zespołem Stali Stalowa Wola, która w sobotę od godz. 15.30 podejmować będzie u siebie drugi w tabeli Stomil Olsztyn. Podopieczni Mirosława Kality mają z wiceliderem rachunki do wyrównania za pierwszy mecz w Olsztynie, gdzie ulegli gospodarzom 2:3. Po jedenastu minutach stalowcy przegrywali już 0:2, dobra końcówka i początek drugiej połowy (bramka Marka Kusiaka i Przemysława Żmudy) pozwoliły przyjezdnym wrócić do gry. Niestety błędy w obronie i brak koncentracji spowodowały, że chwile po wyrównującym golu Żmudy, zwycięską bramkę dla ówczesnego OKS-u zdobył Dominik Kun.

Remis z Wisłą Puławy zanotowała natomiast Stal Sandeco. Rzeszowski zespół prowadził po strzale w okienko nieobecnego już Wojciecha Krauze. Kwadrans przed końcem wyrównał Łukasz Giza, który wykorzystał jedenastkę po faulu w polu karnym Tomasza Margola. - Trudno komentować mecz, w którym przez większość czasu mój zespół grał antyfutbol. Nie wiem, skąd wzięła się taka dyspozycja. Muszę przeprosić kibiców za postawę mojej drużyny - skomentował to spotkanie trener Stali Andrzej Szymański.