Sport.pl

Kolejne dwa zwycięstwa rywala Asseco Resovii

ACH Volley Lubljana, półfinałowy rywal siatkarzy Asseco Resovii w Pucharze CEV, zapisał na swoim koncie dwie kolejne wygrane. W sobotę i niedzielę podopieczni Igora Kolakovicia zwyciężali po 3:0 w rozgrywkach ligi słoweńskiej.
Pojedynki w europejskich Pucharze CEV już za nieco ponad tydzień. W środę, 14 marca Asseco Resovia podejmie Słoweńców w Rzeszowie. Rewanż odbędzie się w sobotę, 17 marca w Lubljanie. Ten zespół, który wygra oba mecze zagra w finale. Jeśli po dwóch spotkaniach będzie remis, o awansie zadecyduje "złoty set" grany do 15.

Zespół z Lubljany do spotkań w Pucharze CEV przygotowuje się grając w rodzimej lidze. W sobotę zespół ACH Volley wygrał na wyjeździe z Volley GO 3:0 (25:15, 25:19, 25:18). Najwięcej punktów dla zespołu z Lubljany zdobył Kovacević (15). Dzień później zespół Kolakovicia grał już we własnej hali, gdzie także 3:0 (25:25, 25:22, 25:20) ograł Tivoli Panvitę Galex Murska Sobota. Tym razem najskuteczniejszym graczem ACH Volley był Cebulj z 23 punktami na koncie.

Więcej o: