Kiedy mecze Asseco Resovii w pierwszej rundzie play-off?

Być może już w następny czwartek siatkarze Asseco Resovii rozpoczną rywalizację w pierwszej rundzie play-off. O ile ich rywalami nie będzie Tytan AZS Częstochowa. A przeciwnika resoviacy mogą poznać... dopiero w poniedziałek.
Na kolejkę przed zakończeniem sezonu zasadniczego w PlusLidze rzeszowscy siatkarze są już pewni trzeciego miejsca w tabeli. Ostatni, piątkowy pojedynek z Jastrzębskim Węglem nic już nie zmieni, przynajmniej dla resoviaków. Po ostatniej kolejce jednak okaże się, kto będzie rywalem rzeszowian w ćwierćfinałowej rywalizacji.

Podopieczni Andrzeja Kowala zagrają z szóstą drużyną tabeli. Tę pozycję na razie zajmuje Fart Kielce, ale kielczanie mają tylko punkt przewagi nad Tytanem AZS-em Częstochowa i dwa punkty nad AZS Politechniką Warszawską. A w ostatniej kolejce grają w Bełchatowie ze Skrą i na punkty raczej nie mają co liczyć. Teoretycznie najłatwiej o punkty powinno być warszawianom, którzy zagrają w Gdańsku z najsłabszym w lidze Treflem. Z kolei akademicy z Częstochowy zmierzą się u siebie z Delectą Bydgoszcz, która wciąż jeszcze musi uciekać przed Jastrzębskim Węglem. Mecz ten zaplanowano na poniedziałek.

A od tego, z kim resoviacy się zmierzą zależą terminy pierwszych spotkań. Jeśli naszymi rywalami będą kielczanie lub warszawianie to pojedynki odbędą się w czwartek i piątek (8 i 9 marca), jeśli natomiast Asseco Resovia zagra z Tytanem, to spotkania rozegrane zostaną w piątek i sobotę (9 i 10 marca).

Ćwierćfinałowa rywalizacja szybko się jednak nie skończy. Po dwóch pierwszych meczach w Rzeszowie nastąpi przerwa na spotkania w Pucharze CEV, gdzie resoviacy zagrają 14 i 17 marca z ACH Volley Lubljana. Rywalizacja w ćwierćfinale PlusLigi toczy się do trzech zwycięstw. Trzeci i ewentualnie czwarty mecz odbędzie się w hali rywali. Gospodarzem piątego spotkania będzie Asseco Resovia.

W czwartek rusza rezerwacja biletów na dwa pierwsze mecze play-off. Szczegóły rezerwacji na www.assecoresovia.pl . Na mecze play-off obowiązują karnety.