Asseco Resovia trzecia. Z kim w play-off?

Na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej w PlusLidze siatkarze Asseco Resovii są już pewni trzeciego miejsca w tabeli. Ostatnie mecze wyłonią jedynie przeciwnika resoviaków w ćwierćfinale play-off.
Siatkarze z Rzeszowa do samego końca mieli walczyć o pozycję wicelidera z Zaksą Kędzierzyn-Koźle. Mieli, ale w piątek przegrali 2:3 w Bydgoszczy z Delectą. To już mocno ograniczało szanse na dogonienie kędzierzynian, a gdy ci w niedzielę pokonali bez problemów Jastrzębski Węgiel 3:0 wszystko stało się jasne. Ligę wygrywa PGE Skra Bełchatów przed Zaksą i Asseco Resovią. Punkt zdobyty w Bydgoszczy wystarczył bowiem podopiecznym Andrzeja Kowala do zapewnienia sobie trzeciej pozycji, a tym samym w ewentualnym półfinale uniknięcia starcia z bełchatowianami.

Zanim jednak dojdzie do półfinałów resoviacy muszą uporać się z ćwierćfinałowym rywalem. Na razie jeszcze nie wiadomo kto nim będzie. Trzeci zespół po fazie zasadniczej o półfinał grał będzie z szóstą drużyną. Tę pozycję na razie zajmuje Fart Kielce, ale kielczanie mają tylko punkt przewagi nad Tytanem AZS-em Częstochowa i dwa punkty nad AZS Politechniką Warszawską. A w ostatniej kolejce grają w Bełchatowie ze Skrą i na punkty raczej nie mają co liczyć. Teoretycznie najłatwiej o punkty powinno być warszawianom, którzy zagrają w Gdańsku z najsłabszym w lidze Treflem. Z kolei akademicy z Częstochowy zmierzą się u siebie z Delectą Bydgoszcz, która wciąż jeszcze musi uciekać przed Jastrzębskim Węglem.

Resoviacy więc, choć swój mecz rozegrają już w piątek (z Jastrzębskim Węglem w Rzeszowie o godz. 18), to na rywala czekać będą do soboty... albo nawet do poniedziałku, kiedy to odbędzie się pojedynek w Częstochowie. A już w czwartek 8 marca pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe w Rzeszowie. Drugie zaplanowano na piątek, 9 marca także w Rzeszowie. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw.

Rezerwacja biletów na te mecze rozpocznie się w czwartek, 1 marca o godz. 9 na stronie www.assecoresovia.pl .

Jeśli Asseco Resovia awansuje do półfinałów w tych zmierzy się najprawdopodobniej z Zaksą Kędzierzyn-Koźle. W tym przypadku dwa pierwsze mecze odbędą się w hali rywala.