Sport.pl

Kolejne zwycięstwo ACH Volley, rywala Asseco Resovii

Siatkarze ACH Volley Lubljana kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Tym razem w lidze słoweńskiej bez problemów pokonali Salonita Anhovo 3:0 (25:11, 25:19, 25:23) potwierdzając swoją dominację.
Po serii łatwiejszych meczów przed przeciwnikiem Asseco Resovii w półfinale Pucharu CEV stanęło nieco trudniejsze zadanie. Rywale przyjechali do Lubljany z serią jedenastu zwycięstw z rzędu. - Potraktowaliśmy rywala poważnie, z należytym im szacunkiem - mówił trener ACH Volley Igor Kolaković, który do gry desygnował najmocniejszy obecnie skład.

A ten w pierwszym secie pozwolił rywalom na ugranie tylko jedenastu punktów. Zacięta była jedynie trzecia partia, która zakończyła się wynikiem 25:23. Najwięcej punktów dla ACH Volley zdobył Alen Sket (16).

- Szykujemy się teraz do finału Ligi Środkowoeuropejskiej i do meczów w Pucharze CEV, dlatego gramy na tyle, by wygrać. Nic więcej. Jestem bardzo zadowolony z postawy zespołu, który zagrał nawet powyżej moich oczekiwań. I to jest bardzo dobry znak - skomentował Kolaković.

Więcej o: