Delecta Bydgoszcz bez kapitana w meczu z Asseco Resovią

Siatkarze Delecty Bydgoszcz, najbliższego rywala Asseco Resovii stracili na kilka dni swojego kapitana. Środkowy Wojciech Jurkiewicz nie wystąpi więc w piątkowym pojedynku obu ekip.
Jurkiewicz urazu mięśnia czworogłowego nabawił się w meczu z Fartem Kielce. Chwilę odpoczął, ale w ostatnim spotkaniu z Zaksą Kędzierzyn-Koźle znów pojawił się na boisku, a kontuzja się odnowiła i środkowy Delecty musiał opuścić parkiet.

Pierwsze badania USG nie wykazały zerwania ani naderwania mięśnia. Pomimo tego kapitana Delecty nie zobaczymy w piątkowym meczu z Asseco Resovią.

Brak Jurkiewicza to spory problem Delecty ze względu na... limit obcokrajowców obowiązujący w PlusLidze. Jednocześnie na parkiecie może przebywać trzech obcokrajowców, a w Bydgoszczy do tej pory pewniakami byli Słowak Michal Masny, Fin Antti Siltala i Francuz Stephane Antiga. Niestety dla bydgoszczan brak na placu gry Jurkiewicza oznacza, że zastąpi go Słowak Michal Cerven.

Trener Piotr Makowski w podobnych przypadkach stosował zamiennie dwa warianty. Na ławce siadali albo Siltala, którego zastępował Marcin Wika, albo Masny, za którego grał Piotr Lipiński. W piątek przekonamy się w którą stronę szkoleniowiec pójdzie tym razem.