Sport.pl

PlusLiga przyspieszy. Mogą być jeszcze kolejne zmiany

Rozgrywki w siatkarskiej PlusLidze zakończą się prawdopodobnie tydzień wcześniej, niż planowano. Decyzję o ewentualnej zmianie terminów mają do końca tygodnia podjąć władze ligi.
- Istnieje takie prawdopodobieństwo, że przyspieszymy rozgrywki. Zaistniała wyższa konieczność - mówi Cezary Matusiak, główny komisarz PlusLigi. Wszystko przez turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Londynie, który wystartuje 8 maja, a przepisy światowej federacji nakazują zwolnić siatkarzy na zgrupowanie co najmniej na dwa tygodnie przed zawodami.

Teoretycznie PlusLiga powinna zakończyć zmagania 1 maja, o ile doszłoby do piątego meczu finałowego. A wtedy kilka drużyn musiałoby rywalizować bez swoich podstawowych zawodników. Problem ten dotyczy połowy ligi, także Asseco Resovii, bowiem o awans na igrzyska walczyć będą Amerykanie i Niemcy. Powołania mogą więc dostać Paul Lotman i Gyorgy Grozer.

Najprawdopodobniej liga więc przyspieszy o tydzień, a ostatnie spotkanie odbędzie się najpóźniej 25 kwietnia, czyli w ostatnim możliwym terminie.

Ale może to nie będzie koniec problemów z terminarzem. Jeśli bowiem resoviacy awansowaliby do finału Pucharu CEV, to spotkanie rewanżowe (31 marca lub 1 kwietnia) musiałoby się odbyć w tym samym terminie co półfinały PlusLigi.

W takim przypadku konieczna będzie zapewne kolejna ingerencja w terminarz.

Więcej o: