Rywale Asseco Resovii z CEV-u wygrywają, ale tracą seta

Zespół ACH Volley Lubljana wygrał kolejny mecz w lidze słoweńskiej. Tym razem rywale Asseco Resovii w półfinale Pucharu CEV pokonali na wyjeździe Pavitę Galex 3:1 (25:17, 25:17, 21:25, 25:12).
Spotkanie w Murskiej Sobocie dostarczyło nieco więcej emocji niż ostatnie starcia drużyny z Lubjlany. Co prawda dwa pierwsze sety padły łatwym łupem zespołu prowadzonego przez Igora Kolakovicia, ale w trzeciej partii gospodarze postawili się już rywalom. Wygrali seta do 21, by w kolejnym zupełnie się pogubić. Zdenerwowani stratą jednej partii gracze ACH Volley roznieśli praktycznie rywali, wygrywając do 12.

Najlepiej punktującym graczem zespołu z Lubljany w tym spotkaniu był Alen Sket, zdobywca 26 punktów. Dla rywali najwięcej punktów zdobył Milan Mijalković (22).