Rywal Asseco Resovii z CEV-u w turnieju finałowym MEVZA

Siatkarze ACH Volley Lubljana pokonując dwukrotnie hotVolleys Wiedeń awansowali do turnieju finałowego Ligi Środkowoeuropejskiej (MEVZA). Przypomnijmy, że w marcu Słoweńcy będą rywalami Asseco Resovii w półfinale Pucharu CEV.
Słoweńcy z Lubljany rywalizują na trzech frontach: w rodzimej lidze, w Pucharze CEV i w rozgrywkach MEVZA. W tych ostatnich w środę i czwartek zmierzyli się we własnej hali z austriackim hotVolleys Wiedeń. Dwukrotnie wygrali 3:0 awansując tym samym do turnieju finałowego.

Zespół z Wiednia przyjechał do Lubljany w mocno odmłodzonym składzie i był tylko tłem dla miejscowych, którzy w pierwszy dzień wygrali 3:0 (25:7, 25:13, 25:20), by dzień później powtórzyć ten wynik (25:12, 25:13, 25:15). W obu spotkaniach trener ACH Volley podobnie jak we wcześniejszych meczach w lidze słoweńskiej mógł rotować składem sprawdzając poszczególnych graczy.

Dwukrotnie jednak najlepszym graczem był ten sam siatkarz, Klemens Cebulj, który zdobył odpowiednio 18 i 17 punktów.

- "Jesteśmy szczęśliwi, że zakwalifikowaliśmy się do turnieju finałowego. Gracze z Wiednia są jeszcze na początku swojej drogi. Dali jednak z siebie wszystko" - powiedział cytowany przez oficjalną stronę ACH Volley Andrei Flajs.