Sport.pl

Kolejna wygrana rywala Asseco Resovii w półfinale CEV-u

Słoweński ACH Volley Lubljana odniósł kolejne zwycięstwo w rozgrywkach ligowych. Tym razem gracze ACH Volley pokonali gładko zespół Volley GO z Novej Goricy 3:0 (25:15, 25:17, 25:13).
Przypomnijmy, że ACH Volley Lubljana będzie półfinałowym rywalem siatkarzy Asseco Resovii w europejskim Pucharze CEV. Obie drużyny zmierzą się ze sobą w połowie marca, a stawką będzie awans do ścisłego finału tych rozgrywek. Pierwszy mecz odbędzie się w Rzeszowie, rewanż w Słowenii.

Tymczasem obie drużyny rozgrywają spotkania w rodzimych ligach. W poniedziałek ACH Volley wygrał kolejny pojedynek w lidze, a w środę i czwartek czekają ten zespół mecze w innych rozgrywkach, w Lidze Środkowoeuropejskiej. W związku z takim natężeniem spotkań trener Słoweńców Igor Kolaković znów mocno rotował składem. Nie przeszkodziło to jednak jego podopiecznym w łatwym wygraniu kolejnego spotkania. Najwięcej punktów (17) dla ACH Volley w starciu z Volley GO zdobył Uros Kovacević.

"Jesteśmy w dość ciężkim okresie, co jest podyktowane kalendarzem. Musimy się jak najlepiej przygotować do tego, co czeka nas w przyszłości, czyli mam nadzieję finału Ligi Środkowoeuropejskiej i półfinałowego starcia w Pucharze CEV. Musimy też jednak być w pełni skoncentrowani na meczach, które gramy obecnie" - mówi cytowany przez oficjalną stronę ACH Volley trener tego zespołu Igor Kolaković i dodaje: - "Nie mamy teraz czasu na treningi, ale mamy dużą ilość meczów. I ten fakt trzeba wykorzystać najlepiej jak tylko potrafimy".

Więcej o: