Rywale Asseco Resovii w Pucharze CEV wygrywają w lidze

Słoweński ACH Volley Lubljana, półfinałowy rywal siatkarzy Asseco Resovii w europejskim Pucharze CEV, wygrał w weekend kolejne spotkanie w swojej lidze. Podopieczni Igora Kolakovicia pokonali na wyjeździe Astec Triglavu 3:1 (25:19, 25:12, 22:25, 25:21).
Słoweńcy, którzy w połowie marca zagrają półfinałowe mecze z rzeszowskimi siatkarzami, na razie skupieni są na rywalizacji w swojej lidze. W sobotnim pojedynku odnieśli łatwe zwycięstwo, choć podobnie jak Asseco Resovia, nie ustrzegli się kryzysu w trzeciej partii i oddali jednego seta rywalom.

Trener Słoweńców, podobnie jak i Andrzej Kowal, trener Asseco Resovii, dał pograć w tym spotkaniu zmiennikom. Spora grupa podstawowych siatkarzy zespołu z Lubljany odpoczywała, a dublerzy pewnie sięgnęli po komplet punktów.

Dziś ACH Volley czeka kolejny pojedynek. W Nowych Goricach drużyna z Lubljany zmierzy się o godz. 19 z GO Volley.