Sport.pl

Statystyki Resoviaków po meczu z Fenerbahce Stambuł

W środowym spotkaniu Challenge Round Pucharu CEV zespół Asseco Resovii wygrał z Fenerbahce Stambuł 3:1 i dzięki pokonaniu tureckiej drużyny w ?złotym secie? awansował do półfinału. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził atakujący Gyorgy Grozer, który zdobył 26 punktów.
Oprócz Grozera, dobry mecz zaliczyli Marko Bojić i Wojciech Grzyb, którzy zanotowali odpowiednio 18 i 14 oczek. Resoviacy atakowali przy 56 procentowej skuteczności. Najskuteczniejszym z zawodników był Grzyb (75%), dalej Bojić (58%) i Grozer (53%).

Na przyjęciu zagrywki podopieczni Kowala mogli pochwali się wynikiem poz. 60 procent/ exc. 34 procent (Olieg Achrem 73/40, Bojic 60/15 oraz Paul Lotman 59/41).

Rzeszowianie siedmiokrotnie blokowali też rywali. Po dwa bloki zaliczyli Grozer, Bojić i Grzegorz Kosok. Raz blokował natomiast Grzyb.

Zagrywki punktowe przyniosły podopieczny Kowala aż dziewięć oczek. Najwięcej, bo cztery punkty w tym elemencie gry zdobył Grzyb. Po dwa z kolei Bojić i Lotman. Jeden punkt z zagrywki zaliczył Grozer.

Więcej o: