Decyzja w sprawie meczu Asseco Resovii z ZAKSĄ w środę

Zaplanowany na środę zarząd Komisji Ligi rozstrzygnie kuriozalną sytuację z sobotniego spotkania Asseco Resovii z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. W grę wchodzą dwa warianty.
Pierwszy z nich to powtórzenie meczu w całości, a drugi to przyznanie walkowera na korzyść zespołu z Rzeszowa. - Całą sprawą zajmiemy się w środę. Mamy nadzieję, że wszystkie dokumenty do tego czasu do nas dotrą - powiedział Polskiej Agencji Prasowej główny komisarz PlusLigi Cezary Matusiak, dodając po chwili - To ZAKSA odmówiła bowiem wyjścia na parkiet, mimo że sędzia wyraźnie do tego wezwał. W regulaminie jest wyraźnie napisane, że w momencie, gdy zespół odmawia dokończenia spotkania, rywalowi przysługuje walkower.

Przypomnijmy, że w sobotnim pojedynku w Rzeszowie sędziowie spotkania PlusLigi pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów a Zaksa Kędzierzyn Koźle zakończyli pojedynek przy stanie 2:1 i 24:14 dla gospodarzy. Po kilkunastu minutowym zamieszaniu arbitrzy kazali dograć brakujący punkt. Na to jednak nie zgodzili się zawodnicy z Kędzierzyna.