Puchar CEV: Fenerbahce Stambuł vs Asseco Resovia

Fenerbahce Stambuł będzie najbliższym rywalem siatkarzy Asseco Resovii w Challenge Round Pucharu CEV. Podopiecznych Andrzeja Kowala czeka więc ciężki mecz, zważywszy na to, że w ostatnich pojedynkach resoviacy formą nie zachwycali.
- Jeśli do meczu w Stambule podejdziemy ze spokojem to możemy osiągnąć dobry wynik - przekonuje szkoleniowiec rzeszowskiej drużyny Andrzej Kowal, która we wtorek o godzinie 19.30 czasu miejscowego (godz. 18.30 czasu polskiego) zmierzy się w pierwszym spotkaniu z tureckim Fenerbahce.

Spokój, jak wskazuje opiekun resoviaków, jest w obozie resoviaków jak najbardziej wskazany. Rzeszowianie ostatnio nie mają dobrej serii i trudno przypuszczać, aby w najbliższym pucharowym starciu w Stambule ich forma znacząco poszła w górę. Podopieczni Kowala w przeciągu zaledwie tygodnia dwukrotnie ulegli PGE Skrze Bełchatów, przegrywając w półfinale Pucharu Polski 1:3 i meczu ligowym w Bełchatowie 0:3. Teraz trafiają na bardzo trudnego rywala, który w Lidze Mistrzów ustąpił pola znakomitym firmom z Rosji i Włoch - Lokomotivowi Nowosybirsk i Lube Bance Macerata. - Trzeba szybko zapomnieć o meczu ze Skrą, bo przed nami arcyważne spotkanie w Stambule. Musimy pozytywnie patrzeć w przeszłość - zaznacza przyjmujący Asseco Resovii Olieg Achrem. - Każdy mecz ma swoją historię i w przeciągu tak krótkiego czasu nie jest łatwo o tym zapomnieć. My jednak musimy przede wszystkim zresetować swoje głowy i to jest w tym momencie najważniejsze - dodaje z kolei opiekun polskiej drużyny.

Aż roi się od gwiazd

Trenerem Turków jest dobrze znany Daniel Castellani, który prowadził naszą kadrę, a także PGE Skrę. Argentyńczyk w kadrze swojego zespołu ma dwóch zawodników światowej klasy, Serba Ivana Miljkovića oraz Kubańczyka Leonela Marshalla. Serbski atakujący to jeden z najbardziej znanych siatkarzy świata. Na zeszłorocznych mistrzostwach Europy w Czechach i Austrii, gdy Serbowie zdobywali złoto, Miljković został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju i otrzymał nagrodę MVP. Oprócz wspomnianych zawodników do drużyny Fenerbahce w ostatnim czasie dołączyli też inni znakomici siatkarze. To kapitan reprezentacji Argentyny, 25-letni przyjmujący Rodrigo Quiroga i środkowy Irany Ali Reza Nadi.

Z potencjału rywala sprawę zdaje sobie Kowal, który przed wtorkowym spotkaniem drży o swoją największą gwiazdę - Niemca Gyorgy Grozera. Atakujący Asseco Resovii ma zapalenie ścięgna Achillesa i w ostatnim pojedynku w Bełchatowie grał na własną odpowiedzialność. - Mam nadzieję, że z jego zdrowiem będzie wszystko w porządku. Musimy o niego dbać, bo jakby doszło do większych problemów to wówczas czekałaby go dłuższa przerwa w grze. To niewątpliwie byłoby dla nas dużą stratą - tłumaczy szkoleniowiec rzeszowskiego zespołu.

Transmisję z meczu Fenerbahce Stambuł - Asseco Resovia przeprowadzili Polskie Radio Rzeszów. Początek o 18.30.

Bilety dla karnetowiczów

Od tego etapu rozgrywek w Pucharze CEV posiadacze karnetów na mecze rzeszowskiej drużyny w obecnym sezon muszą zakupić bilety, chcąc obejrzeć na żywo zmagania obu ekip. Przysługuje im jednak pierwszeństwo do wykupu swoich miejsc.

Rezerwacja dla "karnetowiczów" rozpocznie się w piątek 27 stycznia od godz. 9 i potrwa do 1 lutego do godz. 18. Do tego też dnia należy odebrać zarezerwowane bilety. Rezerwacja normalna, rozpocznie się 2 lutego o godz. 9 i potrwa do 7 lutego do godz. 18. Ceny biletów: posiadacze karnetów - 25 zł normalny i 15 ulgowy; pozostali 35 zł normalny i 25 zł ulgowy.