Wiemy kiedy Asseco Resovia gra z Turkami w Pucharze CEV

We wtorek 31 stycznia dojedzie do pierwszego pojedynku Challenge Round Pucharu CEV pomiędzy Asseco Resovią i tureckim zespołem Fenerbahce Stambuł. Rewanż zaplanowano na środę 8 lutego.
Siatkarze Asseco Resovii, którzy od początku rywalizują w europejskim Pucharze CEV, w Challenge Round trafili na bardzo trudnego rywala. Fenerbahce grało w Lidze Mistrzów, ale w swojej bardzo mocnej grupie zajęło dopiero trzecie miejsce i zostało zdegradowane do Pucharu CEV. W składzie zespołu z Turcji, którego trenerem jest były szkoleniowiec reprezentacji Polski siatkarzy i Skry Bełchatów Daniel Castellani, grają dwie gwiazdy światowej siatkówki - Serb Ivan Miljković oraz Kubańczyk Leonel Marshall.

Serbski atakujący to jeden z najbardziej znanych siatkarzy świata. Na zeszłorocznych mistrzostwach Europy w Czechach i Austrii, Serbowie zdobyli złoto, a Miljković dostał nagrodę MVP dla najlepszego zawodnika turnieju.

Zespół ze Stambułu gościł już w Rzeszowie. W I Międzynarodowym Turnieju im. Jana Strzelczyka Fenerbahce zajęło drugie miejsce.

Teraz jednak rywalizacja nie będzie już towarzyska, ale gra będzie szła o wysoką stawkę. Zwycięzca awansuje do półfinału Pucharu CEV, gdzie zmierzy się z lepszym z rywalizacji pomiędzy słoweńskim zespołem ACH Volley Ljubljana, a belgijskim Knack Roeselare.

Pierwsze spotkanie w rywalizacji Asseco Resovii z Fenerbahce odbędzie się we wtorek 31 stycznia o godz. 19.30 w Turcji, rewanż zaplanowano na środę, 8 lutego w Rzeszowie. Awans uzyska drużyna, która wygra oba spotkania, bądź też jedno i dodatkowego "złotego seta", rozgrywanego do 15, który ewentualnie odbędzie się po drugim pojedynku w Rzeszowie.