Fenerbahce zagra z Asseco Resovią w Pucharze CEV

W czwartek odbyło się losowanie Challenge Round europejskiego Pucharu CEV. Siatkarze Asseco Resovii w tej fazie zmierzą się z tureckim Fenerbahce Stambuł, które zajęło trzecie miejsce w grupie E Ligi Mistrzów.

Wejdź na specjalny serwis poświęcony
Final Four Enea Cup 2012 Pucharu Polski mężczyzn w piłce siatkowejTurcy to chyba najmocniejszy z rywali, na których mogli trafić rzeszowianie, spośród czterech ekip, które spadły do Pucharu CEV z Ligi Mistrzów. Trenerem Fenerbahce jest były szkoleniowiec Skry Bełchatów i reprezentacji Polski Argentyńczyk Daniel Castellani, a na ataku gra tam jeden z najlepszych graczy na świecie na tej pozycji Serb Ivan Miljković.

Pierwszy mecz tej rundy zaplanowano na 1 lub 2 lutego, rewanż odbędzie się tydzień później. Asseco Resovia pierwsze spotkanie rozegra na wyjeździe. Żeby awansować do półfinałów Pucharu CEV trzeba wygrać dwa spotkania, ewentualnie jedno, a później "złotego seta" rozgrywanego do 15. Gdyby ten musiał się odbyć, rozegrany zostanie w hali Podpromie.

Jeśli resoviacy przejdą Turków w kolejnej rundzie zmierzą się z lepszym z rywalizacji pomiędzy słoweńskim ACH Volley Ljubljana, a belgijskim Knack Roeselare (o ile Belgowie dziś pokonają po raz drugi G.C. Lamia).