Kogo wylosują siatkarze Asseco Resovii w Pucharze CEV?

Po dwóch zwycięstwach nad francuskim zespołem Arago de Sete siatkarze Asseco Resovii awansowali do Challenge Rund europejskiego Pucharu CEV. Najprawdopodobniej jeszcze dziś poznają rywala, z którym zmierzą się w tej rundzie. Będzie to jedna z drużyn, która rywalizowała w Lidze Mistrzów.

Wejdź na specjalny serwis poświęcony
Final Four Enea Cup 2012 Pucharu Polski mężczyzn w piłce siatkowejW Challenge Round Pucharu CEV oprócz czterech najlepszych drużyn startujących od początku w tych rozgrywkach, grają także cztery ekipy, który po fazie grupowej Ligi Mistrzów uplasowały się na trzecich miejscach w swoich grupach.

Oprócz Asseco Resovii awans do Challenge Round zapewniło sobie także rosyjskie Dynamo Moskwa. Dwie kolejne drużyny wyłonią dzisiejsze mecze.

A do zespołów z Pucharu CEV dolosowane zostaną zespoły z trzecich miejsc w Lidze Mistrzów. Najlepsza trzecia drużyna awansuje do play-off Ligi Mistrzów, a cztery kolejne zostaną "zrzucone" do niższego pucharu.

Spośród ekip z trzecich miejsc najlepszy bilans punktowy ma niemieckie Generali Unterhaching i to oni zagrają w play-off Ligi Mistrzów. Do Pucharu CEV przeniesione zostaną natomiast grecki Iraklis Saloniki, tureckie Fenerbahce Stambuł, słoweński ACH Volley Ljubljana i rumuński Remat Zalau. Na jedną spośród tych ekip trafią rzeszowscy siatkarze.

Pierwszy mecz tej rundy zaplanowano na 1 lub 2 lutego, rewanż odbędzie się tydzień później. Asseco Resovia pierwsze spotkanie rozegra na wyjeździe.