Zobacz nowych zawodników PGE Marmy na torze [WIDEO]

W czwartek działacze PGE Marmy Rzeszów ogłosili skład zespołu na nowy sezon w Speedway Ekstralidze. W drużynie będzie czterech nowych zawodników: Fin Joonas Kylmaekorpi, Grzegorz Walasek oraz juniorzy Łukasz Sówka i Marco Gaschka.
- Uważamy, że ta drużyna będzie na tyle ambitna, że postara się wejść do play-off, a być może powalczy o coś więcej. Cel minimum to właśnie play-offy. Nie będzie łatwo, bo jest 10 drużyn wyrównanych, ale wierzymy w to, że ci zawodnicy podołają zadaniu - stwierdziła prezes spółki Speedway Stal Marta Półtorak. - Mamy taką drużynę, że każdy wynik jest możliwy. Mam przekonanie, że będziemy potrafili sprawiać niejednego psikusa rywalom - dodał trener zespołu Dariusz Śledź.

Oprócz czwórki nowych zawodników w barwach PGE Marmy jeździć będą Australijczyk Jason Crump, Anglik Lee Richardson, Rafał Okoniewski i Maciej Kuciapa oraz juniorzy Kamil Prokop i Łukasz Kret.Największym wzmocnieniem zespołu powinien być Grzegorz Walasek, od lat czołowy polski zawodnik, który do Rzeszowa przeniósł się z Polonii Bydgoszcz.Duże nadzieje w Rzeszowie wiąże się też z Finem Joonasem Kylmaekorpim, tegorocznym indywidualnym mistrzem świata na długim torze, który ostatni sezon spędził w I lidze w łotewskim Lokomotivie Daugavpils.Pierwszym z nowych juniorów PGE Marmy został 18-letni Łukasz Sówka, zawodnik Falubazu Zielona Góra, który poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w drugiej lidze w zespole z Ostrowa Wielkopolskiego.Drugim nowym juniorem jest urodzony w Niemczech Marco Gaschka, także osiemnastolatek. Mama Marco pochodzi spod Krakowa, ojciec z Rybnika, dlatego młody żużlowiec będzie mógł startować w Speedway Ekstralidze na polskiej licencji.