Siatkarze Asseco Resovii w kolejnej rundzie Pucharu CEV

W rewanżowym meczu drugiej rundy europejskiego Pucharu CEV siatkarze Asseco Resovii nie mieli większych problemów, by po raz drugi pokonać holenderskie Draisma Dinamo Apeldoorn 3:0, i awansowali do ćwierćfinału tych rozgrywek.
Po łatwym zwycięstwie w Rzeszowie w pierwszym meczu rzeszowianie byli też murowanym faworytem rewanżu. Przed hurraoptymizmem przestrzegał jednak trener Asseco Resovii Andrzej Kowal. I początek spotkania faktycznie pokazał, że rywale w swojej hali mogą być groźni. Trafili resoviaków swoją najgroźniejszą bronią, czyli zagrywką flotem. - Mieliśmy z tym trochę problemów, na szczęście później graliśmy już lepiej i skuteczniej - mówi trener Kowal.

Dinamo prowadziło już jednak w pierwszym secie 17:13. W końcówce tej partii gospodarze wygrywali nawet 20:17, ale nie potrafili utrzymać przewagi. Finisz rzeszowian był skuteczny na tyle, że resoviacy wygrali do 22. W kolejnych setach przyjezdni już kontrolowali sytuację i wygrali pewnie do 19 i 18.

W 1/4 finału Pucharu CEV siatkarze Asseco Resovii zagrają z francuskim Arago de Sete, które dwukrotnie pokonało serbską Crvenę Zvezdę Belgrad. Pierwszy mecz resoviacy zagrają na wyjeździe 11 stycznia, a rewanż tydzień później w Rzeszowie. Zwycięzca tej rywalizacji awansuje do Challenge Round, gdzie zmierzy się ze spadkowiczami z Ligi Mistrzów.

Arago de Sete to trzeci zespół ubiegłego sezonu we francuskiej ekstraklasie. W swoim składzie ma m.in. czterech reprezentantów Francji, rozgrywającego Beniamina Toniutti, libero Edouarda Rowlandsona, atakującego Mariena Moreau i środkowego Jose Trefle.