Kostecki walczy o prestiż i lidera WBA

Jeżeli Dawid ?Cygan? Kostecki wygra w sobotę, ma duże szanse na awans w rankingu WBA na pierwsze miejsce w wadze półciężkiej. Stąd tylko krok do walki o mistrzowski pas. Musi jednak pokonać Byrona Mitchella z USA. - Jestem lepszy i wygram zapewnia - rzeszowski bokser.
Walka Dawida "Cygana" Kosteckiego (37-1, 24 KO) z Byronem Mitchellem (29-8-1, 22 KO) będzie pojedynkiem wieczoru podczas sobotniej gali bokserskiej w hotelu Hilton w Warszawie. - Byron Mitchell to jedna z najbardziej znanych postaci amerykańskiego boksu zawodowego. Był wielokrotnym mistrzem świata w wadze średniej. W półciężkiej stoczył wiele walk z najlepszymi na świecie. Bardzo dobre nazwisko, wielkie doświadczenie i choć najlepsze dni ma już za sobą, to jest bardzo wymagającym rywalem - mówi Andrzej Wasilewski, promotor Dawida Kosteckiego. Według niego Kostecki, jeżeli wygra z Amerykaninem, ma duże szanse na pierwsze miejsce w rankingu WBA. - I to byłby kolejny duży krok do walki o mistrzowski pas. Dawid jest w dużym gazie i powinien sobie poradzić - dodaje Andrzej Wasilewski.

Co do tego, czy sobie poradzi, nie ma wątpliwości sam Kostecki, który w ostatniej walce w Rzeszowie złamał kości dłoni.

- Leczenie trwało kilka tygodni, była operacja, ale już jest wszystko w porządku z tą dłonią. Owszem, mam jeszcze delikatną kontuzję palca i barku, ale to drobiazgi. Zajmę się ich leczeniem po walce w Warszawie. Jestem w doskonałej formie i niech Mitchell nie ma złudzeń, ze mną nie wygra. On ma nazwisko i dorobek, ale ja jestem lepszy. Udowodnię mu to w sobotę - zapowiada rzeszowianin.

W warszawskiej gali zaprezentują się także: w wadze półciężkiej Paweł Głażewski (16-0, 4 KO) i Anglik Matthew Barney (26-8-1, 6 KO), w ciężkiej Krzysztof Zimnoch (8-0-1, 7 KO) i Niemiec Adam Gadajew (4-9, 2 KO), cruiser Izuagbe Ugonoh (5-0, 4 KO) i Holender Mitchell Balker (5-1, 2 KO). W tej samej kategorii Krzysztof Głowacki (14-0, 9 KO) zmierzy się z Francuzem Gnenege Ble (7-6-1, 1 KO).

W wadzie superpiórkowej po raz pierwszy w Polsce jako zawodowiec zaprezentuje się Kamil Łaszczyk (5-0, 4 KO). Będzie walczył z Węgrem Istvanem Paszti (0-1, 0 KO).

Bezpośrednią transmisję z gali w hotelu Hilton będzie można zobaczyć na antenie Polsatu Sport w sobotę od godziny 20.