Stal Mielec szuka formy w Muszynie. Łatwo nie będzie

W 8. kolejce PlusLigi Kobiet Stal Mielec zagra w sobotę na wyjeździe z mistrzyniami Polski Muszynianką Muszyna.
W hali w Muszynie mieleckie siatkarki będą praktycznie skazane na pożarcie. Wszyscy spodziewają się szybkiego i pewnego zwycięstwa gospodyń nad dziewiąta obecnie w tabeli Stalą Mielec. Ale może zdarzyć się zupełnie inny scenariusz. Bo podrażnione mielczanki chcą szybko wrócić do wysokiej formy i zagrać dobry mecz, po tym jak w katastrofalnym stylu przegrały 0:3 z PTPS-em Piła.

- My nie możemy tak grać. Wiem o tym ja i wiedzą to zawodniczki. W Muszynie chcemy sobie i kibicom udowodnić, że potrafimy zagrać dobrą siatkówkę, że jesteśmy w stanie to robić. W tym meczu skupiamy się przede wszystkim na swojej grze, by była jak najlepsza. Co zrobi przeciwnik? Czy będzie lepszy, czy będzie tego dnia do ogrania? Okaże się w trakcie meczu - komentuje trener Stali Adam Grabowski.

Po porażce w Pile pojawiły się informacje wskazujące na to, że być może dni Grabowskiego w Mielcu są już policzone, a nawet takie, że sam trener ma zdecydować się na rozstanie z klubem. Ofertę pracy szkoleniowcowi Stali złożył pierwszoligowy klub z Murowanej Gośliny, który mierzy w awans do PlusLigi. Grabowski ofertę odrzucił. - Nigdzie się teraz nie wybieram. Ja wierzę w swój zespół, wierzę, że Stal może wiele w tym sezonie osiągnąć. Dotychczas mieliśmy trochę pecha, później wygraliśmy z mocną Bydgoszczą za trzy punkty i zaliczyliśmy wsypę na całego w Pile. Teraz skupiam się na najbliższym meczu i swojej grze. W Mielcu chcę zostać i dalej pracować z tym zespołem. Chyba że zarząd klubu ma inne plany - ucina wszelkie dyskusje Grabowski. Zarząd Stali jednak nie kwapi się do zwalniania trenera.

Początek spotkania w sobotę o godz. 17. Mielczanki do Muszyny jadą bez kontuzjowanej Magdaleny Sadowskiej.

Pozostałe pary 8. kolejki PlusLigi Kobiet:

PTPS Piła - AZS Białystok, Pałac Bydgoszcz - Atom Trefl Sopot, BKS Aluprof Bielsko-Biała - Budowlani Łódź, Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Impel Gwardia Wrocław.