Siatkarz Asseco Resovii jednym z najlepszych na świecie

- Polska ma jednych z najlepszych zawodników na świecie - Bartosza Kurka i Piotra Nowakowskiego - powiedział po przegranym 1:3 meczu z Polakami trener reprezentacji Japonii Tatsuya Ueta. Biało-czerwoni po pięciu spotkaniach są liderem Pucharu Świata
Nowakowski od tego sezonu jest siatkarzem Asseco Resovii. W Pucharze Świata od początku spisuje się znakomicie. W klasifykacji najlepiej blokujących jest w ścisłej czołówce, znakomicie radzi sobie też w ataki i na zagrywce.

W piątkowym meczu z Japończykami Nowakowski zdobył dziewięć punktów. W czwartym secie został jednak zmieniony przez Łukasza Wiśniewskiego. Do tej pory Nowakowski zdobył dwa punkty blokiem i siedem atakiem (58 procent skuteczności). Dorzucił też trzy obrony.

Kolejny znakomity mecz zaliczył też libero Asseco Resovii Krzysztof Ignaczak. "Igła" obronił siedem ataków rywali, a w przyjęciu zanotował aż 87-procentową skuteczność. To daje mu też prowadzenie wśród najlepiej przyjmujących zawodników imprezy.

W pojedynku USA z Włochami (1:3) na boisku w każdym z setów pojawiał się natomiast Amerykanin Paul Lotman. Przyjmujący Asseco Resovii wchodził na zagrywkę i zaserwował jednego asa.

Asseco Resovia zagra w Łańcucie

W niedzielę o godz. 16 w Łańcucie dojdzie do drugiego pojedynku sparingowego siatkarzy Asseco Resovii z rosyjskim Jarosławiczem Jarosław, który przebywa na zgrupowaniu w Kielnarowej. W pierwszym meczu środę w Stalowej Woli 3:2 wygrali Rosjanie.