Mielecka Stal bez szans w pojedynku z beniaminkiem z Piły

W 6. kolejce PlusLigi Kobiet zespół Stali Mielec uległ w wyjazdowym spotkaniu w Pile miejscowemu PTPS-owi 0:3.
Pierwszego seta mielczanki przegrały na własne życzenie. Podopieczne Adama Grabowskiego do stanu 12:8 grały bezbłędnie. Później jednak coś się w ich grze zacięło i szybko roztrwoniły przewagę, tracąc aż pięć punktów z rzędu. Przyjezdnym brakowało szczególnie przyjęcia, co wykorzystały Veronika Hudima i Lecia Brown. Pierwsza z nich dobrze zagrała na zagrywce, Brown natomiast skutecznie blokowała rywalki i ostatecznie do 17 seta wygrała drużyna PTPS-u.

Druga partia była już bardziej wyrównana, a jej losy rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. Przy stanie 22:21 w taśmę zaatakowała Rita Liliom i gospodynie odskoczyły na dwa punkty. Następnie skutecznym blokiem popisała się Joanna Kuligowska i pilanki miały piłkę setową. Pierwsza została obroniona, ale przy ataku Moniki Martałek mielczanki były już bezradne.

Porażka w drugiej odsłonie kompletnie wybiła z rytmu zespół Stali, z którego w trzeciej i - jak się później okazało - ostatniej partii całkowicie zeszło powietrze.

Mielczanki seta rozpoczęły od stanu 1:4 i o czas musiał poprosić trener Grabowski. Przerwa jednak nie przyniosła oczekiwanego rezultatu i po kilku minutach było już 8:1 dla miejscowych, wśród których skutecznie atakowały wspomniane Brown, Hudima i Kuligowska.

Po ataku tej ostatniej pilanki na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:5. Mecz natomiast zakończyła najlepsza zawodniczka tego spotkania Hudima, która ustaliła wynik na 25:11.