Holendrzy na drodze Asseco Resovii w Pucharze CEV

Draisma Dynamo Apeldoorn z Holandii będzie kolejnym rywalem siatkarzy Asseco Resovii w europejskim Pucharze CEV. Mecze 1/8 finału odbędą się w grudniu.
W pierwszej rundzie siatkarze z Rzeszowa bez większych problemów ograli szwajcarski zespół Lausanne UC. Co prawda w hali rywali było tylko 3:2, ale w rewanżu rzeszowianie nie pozostawili złudzeń przeciwnikom, odprawiając ich 3:0. Holendrzy mieli zdecydowanie trudniejszą drogę, do awansu potrzebowali "złotego seta".

W pierwszym pojedynku w Holandii Draisma Dynamo pokonało chorwacką Mladostę Marinę Kastelę 3:0, ale w środowym rewanżu ulegli rywalom w ich hali 2:3. O awansie musiał więc zdecydować dodatkowy set, który Dynamo wygrało 15:12.

Draisma Dynamo to tegoroczny zdobywca Pucharu Holandii i brązowy medalista poprzednich rozgrywek. W swoim dorobku jednak zespół z Apeldoorn ma dwanaście tytułów mistrza kraju, dziewięć Pucharów Holandii i osiem superpucharów. Największym sukcesem klubu jest jednak triumf w europejskim pucharze Top Teams Cup w 2003 roku. Holenderski zespół występował wtedy jeszcze pod nazwą Piet Zoomers/D. Do nazwy Dynamo Holendrzy wrócili w 2009 roku.

Z zespołu z Apeldoorn przed sezonem odeszło kilku doświadczonych zawodników, skład został nieco odmłodzony. W szerokiej kadrze reprezentacji Holandii znajduje się obecnie jeden zawodnik najbliższego rywala Asseco Resovii, atakujący Sjoerd Hoogendoorn.

Mecze 1/8 finału Pucharu CEV odbędą się w dniach 13-15 i 20-22 grudnia. Gospodarzem pierwszego meczu będą rzeszowianie, rewanż rozegrany zostanie w Holandii. Lepszy z tej rywalizacji w 1/4 finału zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu pomiędzy serbską Crveną Zvezdą Belgrad, a francuskim Arago de Sete.