Trzecia porażka siatkarek Stali Mielec. Ale jest punkt

Zespół Stali Mielec przegrał kolejny mecz w PlusLidze Kobiet. W środę podopieczne Adama Grabowskiego po dramatycznym spotkaniu uległy we Wrocławiu miejscowej Gwardii 2:3.
Pierwszy set to olbrzymia przewaga gospodyń, które nie dały szans przyjezdnym, wygrywając 25:15. Stal odmieniła swoją grę już od początku drugiej partii. Od stanu 14:13 mielczanki pilnowały wyniku już do końca seta. Do remisu 1:1 w meczu doprowadziła dobrym atakiem Rita Liliom.

Walką o każdą piłkę charakteryzowała się trzecia partia. Amerykanka Arielle Wilson ciągnęła grę gospodyń, Stal odpowiadała głównie atakami Katariny Kociowej i Agaty Babicz. Długą grę nerwów wygrały podopieczne Adama Grabowskiego i objęły w meczu prowadzenie 2:1.

Przyjezdne chciały rozstrzygnąć ten mecz na swoją korzyść w czwartym secie. Objęły na początku prowadzenie 5:3. W końcówce przy stanie 21:21 lepiej z nerwami poradziły sobie gospodynie i doprowadziły do piątego seta.

Decydująca partia rozpoczęła się od dwóch zepsutych zagrywek i remisu 1:1. Atak Agaty Babicz dał mielczankom przewagę 3:1. Milena Rosner jednak odrobiła te straty. Własne błędy Stali spowodowały przewagę 8:4 gospodyń. Stal broniła się uparcie. Blok Doroty Pykosz i Sylwii Pyci sprawił, że w meczu notowano prowadzenie Stali 12:11. Po ataku Liliom mielczanki miały piłkę meczową przy stanie 14:12. Do remisu doprowadził blok Katarzyny Mroczkowskiej. Mielczanki szansy jednak nie wykorzystały i ostatecznie przegrały 16:18.

Porażka we Wrocławiu była trzecią z rzędu przegraną Stali w tym sezonie.

Gwardia Wrocław - Stal Mielec 3:2

Sety: 25:15, 21:25, 27:29, 25:23, 18:16

Gwardia: Wilson 16, Mroczkowska 12, Czypiruk 6, Jaszewska 18, Haładyn 1, Efimienko 18 oraz Krzos (libero), Matyjaszek 1, Rosner 8, Folta 1, Medyńska (libero).

Stal: Pycia 15, Szymańska 2, Kociova 15, Babicz 17, Liliom 22, Kandora 1 oraz Wojtowicz (libero), Sadowska 5, Wilczyńska, Pykosz 12.