Sport.pl

Test Asseco Resovii przed inauguracją ligi

Od piątku do niedzieli w rzeszowskiej hali Podpromie rozegrany zostanie II Międzynarodowy Turniej im. Jana Strzelczyka. Podczas zawodów zaprezentowana zostanie kadra Asseco Resovii na sezon 2011/12. Zdaniem trenera Andrzeja Kowala w turnieju ważniejsze będzie zgranie zespołu niż wynik.
Oprócz gospodarzy turnieju Asseco Resovii zagrają również rumuński zespół Rematu Zalau, francuski Tours VB oraz drużyna z Austrii Hypo Tirol Innsbruck. Jak zapowiada trener rzeszowskiej ekipy Andrzej Kowal, zawody będą sprawdzianem generalnym przed zbliżającym się sezonem PlusLigi. - Turniej jest dość mocno obsadzony. Jednak nie oczekuję specjalnie jakiegoś wielkiego wyniku. Na pewno będziemy się starali przetestować różne warianty taktyczne, pewne założenia. Zobaczymy, jak to wyjdzie - mówi Kowal.

Zespół Asseco Resovii w końcu wystąpi w pełnym składzie. Z mistrzostw Europy, jakie rozgrywane były ostatnio w Austrii i Czechach, wrócili już wszyscy siatkarze, w tym brązowi medaliści: Piotr Nowakowski, Krzysztof Ignaczak, Grzegorz Kosok i Mateusz Mika. Cała czwórka wraz z pozostałymi zawodnikami zostanie zaprezentowana kibicom w hali Podpromie w piątek o godz. 19 podczas oficjalnego otwarcia turnieju. - Będzie to pierwszy turniej, gdzie nie tylko zagramy u siebie, ale również będziemy mieć do dyspozycji wszystkich zawodników. W tym momencie ważniejsze są dla nas wspólne treningi, żeby zespół mógł się zgrać. Wobec tego będziemy się starali wykorzystać wszystkich graczy i zagrać dobre zawody - dodaje Kowal.

Koszulka Redwitza

Podczas turnieju rzeszowscy kibice będą mieli okazję zobaczyć w akcji m.in. byłego zawodnika Asseco Resovii, rozgrywającego Rafaela Redwitza. W związku z tym wydana została limitowana edycja koszulki z nazwiskiem Brazylijczyka występującego obecnie w drużynie Tours VB, którą można nabyć na stoisku w galerii Nowy Świat (ul. Krakowska 20 - II piętro).

Bilety jeszcze w sprzedaży

Zgodnie z zapowiedziami wstęp wolny na pierwszy dzień turnieju będą mieli posiadacze karnetów na nadchodzący sezon 2011/12. Do nabycia będą z kolei wejściówki na mecze sobotnie oraz niedzielne, które nie będą dostępne podczas rozgrywek ligowych. Sprzedaż biletów rozpocznie się w piątek od godz. 14 w kasie biletowej w hali Podpromie.

Ceny wejściówek:

Bilet na dwa dni (posiadacze karnetów na sezon 2011/2012) - 25 zł normalny / 15 zł ulgowy

Bilet na jeden dzień (posiadacze karnetów na sezon 2011/2012) - 15 zł normalny / 10 zł ulgowy

Bilet na trzy dni - 60 zł normalny / 35 zł ulgowy

Bilet na jeden dzień - 25 zł normalny / 15 zł ulgowy

Program turnieju:

23 września (piątek)

Godz. 17. Remat Zalau - Tours VB

Godz. 19. Otwarcie turnieju oraz prezentacja siatkarzy Asseco Resovii przed nowym sezonem

Godz. 19.30 Asseco Resovia - Hypo Tirol Innsbruck

24 września (sobota)

Godz. 17. Tours VB - Hypo Tirol Innsbruck

Godz. 19. Asseco Resovia - Remat Zalau

25 września (niedziela)

Godz. 13. Hypo Tirol Innsbruck - Remat Zalau

Godz. 15. Asseco Resovia - Tours VB

Godz. 17. Zakończenie turnieju