TBL. Kolejny Amerykanin na testach w Siarce Jezioro

Johnathon Nicholas Tiller to kolejny testowany przez Siarkę Jezioro Tarnobrzeg Amerykanin. Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności zawodnik będzie miał już w weekend w Legionowie podczas turnieju Mazovia Cup 2011.
Tiller w Tarnobrzegu pojawił się w miejsce odesłanego ostatnio do domu innego Amerykanina Jamesa Heltona, który w ciągu czterech tygodni nie zdołał przekonać do siebie trenera Siarki Jezioro Tarnobrzeg Dariusza Szczubiała. Mierzący 191 cm obrońca w poprzednim sezonie występował w NBA D-League w zespole Idaho Stampede. Jego statystyki nie są jednak powalające. Zawodnik zdobywał średnio 5,2 punktu na mecz, 3,2 zbiórki oraz dwie asysty. Amerykanin w Tarnobrzegu przebywał będzie dwa tygodnie, po których zapadnie decyzja o jego ewentualnym zakontraktowaniu.

Tiller ma wystąpić już w najbliższym turnieju Mazovia Cup 2011. W Legionowie rywalami Siarki Jezioro będą trzy zespoły występujące w Tauron Basket Lidze: ŁKS Łódź, AZS Koszalin oraz AZS Politechnika Warszawska.

Po powrocie z Legionowa tarnobrzeski zespół rozegra najprawdopodobniej jeszcze dwa sparingi, a 8 października u siebie zainauguruje ligę spotkaniem z Energą Czarnymi Słupsk.

Terminarz turnieju:

23.09 (piątek): AZS Koszalin - Siarka Jezioro (godz. 18)

24.09 (sobota): Siarka Jezioro - ŁKS Łódź (godz. 16)

AZS Koszalin - AZS Politechnika Warszawska (godz. 18.30)

25.09 (niedziela) ŁKS Łódź - AZS Koszalin (godz. 13)

AZS Politechnika Warszawska - Siarka Jezioro (godz. 15.30)

Zakończenie turnieju (godz. 17).