Dwie porażki i zwycięstwo Asseco Resovii

Zespół Asseco Resovii zajął trzecie miejsce w Turnieju Mistrzów o Puchar Prezesa PLPS rozgrywanym w Miliczu i Krośnicach. W barwach rzeszowskiego klubu zadebiutowali Andrian Gontariu i Paul Lotman.
Rywalami Resoviaków w Miliczu i Krośnicach były zespoły: Skry Bełchatów, ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz mistrzowie Belgii Knack Roeselare, którzy w ostatniej chwili zastąpili ekipę Jastrzębskiego Węgla.

W pierwszym meczu podopieczni Andrzeja Kowala ulegli wicemistrzom Polski ZAKSIE 1:3. W spotkaniu tym po raz pierwszy w Asseco Resovii wystąpili: Andrian Gontariu i Paul Lotman, którzy w minionym tygodniu dołączyli do zespołu Kowala.

Porażkę z pierwszego dnia Resoviacy powetowali sobie w sobotę, pokonując mistrzów Belgii. Rzeszowski zespół, będąc drużyną zdecydowanie lepszą, pojedynek ten wygrał w trzech setach do 22, 19 i 21.

Na zakończenie imprezy Asseco Resovia zmierzyła się z mistrzami Polski Skrą Bełchatów, z którą tydzień wcześniej dwukrotnie rywalizowała podczas pobytu w Bełchatowie. Wówczas obie ekipy wygrały po jednym spotkaniu. Niedzielny pojedynek natomiast zakończył się wynikiem 3:2 dla Skry i zespół Kowala w końcowym rozrachunku uplasował się na trzecim miejscu turnieju.

Podczas weekendowego turnieju szkoleniowiec Asseco Resovii nie mógł skorzystać m.in. z brązowych medalistów mistrzostw Europy rozgrywanych w Austrii i Czechach: Krzysztofa Ignaczaka, Mateusza Miki, Grzegorza Kosoka, Piotra Nowakowskiego. Oprócz nich zabrakło również Łukasza Tichacka i Georgy Grozera.