Memoriał Strzelczyka bez Turków i jastrzębian

Turecki Fenerbahce Stambuł i Jastrzębski Węgiel nie zagrają w II Memoriale im. Jana Strzelczyka, który pod koniec września odbędzie się w Rzeszowie. Na razie nie wiadomo, kto ich zastąpi.
Turniej w Rzeszowie zaplanowano na 23-25 września jako ostatni etap przygotowań do startu PlusLigi. Oprócz Asseco Resovii miały w nim zagrać rumuński Remat Zalau, turecki Fenerbahce Stambuł i Jastrzębski Węgiel. Miały, bo dwie ostatnie ekipy nie przyjadą do Rzeszowa.

Turcy na ten sam termin awizowani są do udziału w II Charytatywnym Turnieju Siatkówki w Oleśnicy. Ale może się tak wydarzyć, że w ogóle nie przyjadą do Polski. Wszystko przez aferę korupcyjną w tureckiej piłce nożnej, w którą zamieszany jest klub ze Stambułu.

Jastrzębski Węgiel z kolei na ostatni weekend września zaplanował uroczyste otwarcie nowej hali, w której od nowego sezonu będą występować siatkarze z Jastrzębia. W jego planie jest mecz towarzyski z rosyjską Iskrą Odincowo.

W rzeszowskim klubie trwają obecnie poszukiwania zespołów, które zastąpiłyby wspomniane drużyny. Szczegóły będą jednak znane dopiero za kilka dni.