PlusLiga. Asseco Resovia zacznie treningi w poniedziałek

Już tylko kilka dni wolnego zostało siatkarzom Asseco Resovii. W poniedziałek spotkają się na pierwszym po przerwie treningu i przez dwa miesiące będą przygotowywać się do nowego sezonu w PlusLidze. Pierwszy sparing resoviacy rozegrają natomiast we wrześniu
Po minionym sezonie, w którym resoviacy zdobyli brązowe medale mistrzostw Polski, przez szatnię resoviaków przeszła nawałnica. Odszedł trener Ljubo Travica, a także sześciu siatkarzy. Pierwszym szkoleniowcem został Andrzej Kowal, jego asystentem Marcin Ogonowski, a do zespołu dołączyli Piotr Nowakowski, Czech Lukas Tichacek, Maciej Dobrowolski, Czarnogórzec Marko Bojić, Amerykanin Paul Lotman i Rumun Adrian Gontariu. Nie wszyscy jednak pojawią się już na pierwszym treningu.

Z nowych graczy przygotowania "o czasie" zacznie tylko Dobrowolski, a ze "starych" zawodników: Olieg Achrem, Łukasz Perłowski i Wojciech Grzyb. Będzie też cała rzesza młodych graczy, którzy jednak do tej pory występowali głównie w Młodej PlusLidze. Pozostałych siatkarzy Asseco Resovii zatrzymają obowiązki reprezentacyjne. Krzysztof Ignaczak, Piotr Nowakowski, Grzegorz Kosok i Mateusz Mika przygotowują się do wrześniowych mistrzostw Europy z reprezentacją Polski. Niemiec Georg Grozer i Czech Lukas Tichacek szykują się do tej samej imprezy ze swoimi kadrami, a Lotmana, Bojicia i Gontariu czekają na przełomie sierpnia i września kwalifikacje olimpijskie. - To nie tylko nasz problem, podobnie będą miały przecież i inne drużyny - mówi Marcin Ogonowski, drugi trener Asseco Resovii. - Na początku będziemy na pewno trenować inaczej niż później, gdy dojdą wszyscy, ale będzie też okazja więcej popracować z młodzieżą - dodaje.

Pełny skład trenerzy Asseco Resovii będą mieli do dyspozycji zapewne dopiero po mistrzostwach Europy, na kilkanaście dni przed startem PlusLigi, który zaplanowano na 1 października. Wcześniej powinni systematycznie pojawiać się Lotman, Gontariu i Bojić, a także ci gracze, którzy nie załapią się na wyjazd do Czech i Austrii, gdzie odbędzie się europejski czempionat.

Resoviacy ćwiczyć będą w Rzeszowie, nie planują żadnego dłuższego wyjazdu. - Oprócz zajęć w hali i na siłowni będziemy też trenować na stadionie Resovii, na świeżym powietrzu - zapowiada Ogonowski. - Będziemy pracować dwa razy dziennie, czasami tylko może być jeden trening - dodaje. Po trzech dniach pracy na siłowi, podopieczni Andrzeja Kowala zaczną też trenować w hali. Od początku przygotowań siatkarze będą pracować pod okiem nowego trenera przygotowania fizycznego, Andrzeja Zahorskiego, który obecnie współpracuje z Włochem Andreą Anastasim w reprezentacji Polski.

7 września natomiast rzeszowianie mają rozpocząć sparingi. Na początek, w meczu pokazowym w Krakowie zmierzą się z pierwszoligową Wandą. Później czeka ich jeszcze dwumecz ze Skrą w Bełchatowie, turniej w Miliczu, gdzie zagrają też Skra i Zaksa Kędzierzyn-Koźle oraz II Memoriał im. Jana Strzelczyka w Rzeszowie, który rozegrany zostanie na tydzień przed startem rozgrywek. Oprócz resoviaków zagrają tam też turecki Fenerbahce Stambuł, rumuński Remat Zalau i Jastrzębski Węgiel. - Być może zagramy też jakieś sparingi z drużynami, które będą na zgrupowaniach w Kielnarowej - mówi Ogonowski.

Nowi z nowymi numerami

Nowo pozyskani siatkarze wybrali natomiast numery, z którymi grać będą w Asseco Resovii. Maciej Dobrowolski występował będzie z "jedynką", Paul Lotman wybrał numer drugi, a Piotr Nowakowski "czwórkę". Lukas Tichacek grał będzie z numerem piątym, Marko Bojić z ósmym, a Adrian Gontariu z czternastym. To jednak nie koniec zmian numeracji. Grzegorz Kosok po raz kolejny będzie występował z innym numerem. "Kosa" grał już z "11", "10", a od nowego sezonu będzie miał numer osiemnasty. Numery zmienili też młodzi gracze: Kamil Długosz zagra z "szóstką", Mateusz Nożewski z "10", Tomasz Kowalski z "11", a nowy środkowy Dawid Dryja z "19".

Podobnie jak w poprzednich sezonach sponsorem technicznym zespołu pozostanie firma Vigo, a projekt nowych koszulek jest już praktycznie gotowy. - Koszulki domowe będą jeszcze bardziej zbliżone do tradycyjnych pasiaków niż te z poprzedniego sezonu - informuje Bartosz Górski, wiceprezes Asseco Resovii.

Karnety już czekają

Wiadomo też już, jak będzie wyglądał karnet na mecze Asseco Resovii. Sprzedaż całosezonowych wejściówek dla kibiców, którzy w poprzednim sezonie posiadali karnety, rozpocznie się już 15 sierpnia. 1 września ruszy sprzedaż otwarta. Szczegóły dotyczące rezerwacji i sprzedaży karnetów można znaleźć na stronie internetowej klubu.

Sponsor i transmisje internetowe

Nowym sponsorem siatkarzy Asseco Resovii została natomiast rzeszowska firma Vegacom, która oprócz wsparcia finansowego klubu zaproponuje kibicom nowe atrakcje. Vegacom przeprowadzi np. transmisję internetową z przedsezonowego Turnieju im. Jana Strzelczyka, a w trakcie sezonu odpowiadać będzie za organizację wideoczatów z zawodnikami, w zupełnie nowej i atrakcyjniejszej technologii.